Դատախազությունում կադրային բարեփոխումները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2022 թվականի դեկտեմբերի 29-ի, 30-ի և 2023 թվականի հունվարի 3-ի, 4-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ:
- Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Վահե Սարգսյանը նշանակվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Երկրորդ դասի խորհրդական Դավիթ Զիլֆիմյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Շիրակի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Գևորգ Ավետիսյանը փոխադրվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արծրուն Խաչատրյանը փոխադրվել է Սևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ, երրորդ դասի խորհրդական Գուրգեն Գուրգենյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արթուր Մելիքյանը փոխադրվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ, առաջին դասի խորհրդական Արմեն Երիցյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ -Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Արարատի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արմեն Կարապետյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:

The personnel reforms continue in the Prosecutor’s Office
According to the order of the Prosecutor General Anna Vardapetyan of December 29 and 30, 2022 and January 3 and 4, 2023, personnel appointments took place in the Prosecutor’s Office.
• Vahe Sargsyan, Second Class State Councillor of Justice, was appointed to the position of the Deputy Military Prosecutor of Yerevan Garrison being resigned from the position of the Senior Prosecutor of the Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office.
• Davit Zilfimyan, Second Class State Councillor, was appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Department of the Organization, Supervision and Legal Assistance being resigned from the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak region.
• Gevorg Avetisyan, the Prosecutor of the Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office, Second Class State Councillor of Justice, was transferred to the position of the Senior Prosecutor of Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases against Military Service of the Central Military Prosecutor’s Office.
• Artsrun Khachatryan, the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region, Second Class State Councillor of Justice, was transferred to the position of the Prosecutor of Sevan Garrison Military Prosecutor’s Office.
• Gurgen Gurgenyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Armavir region, Third Class State Councillor, was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts.
• Artur Melikyan, the Deputy Prosecutor of Kotayk region, Second Class State Councillor of Justice, was transferred to the position of the Deputy Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts.
• Armen Yeritsyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan, First Class State Councillor, was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts.
• Armen Karapetyan, the Deputy Prosecutor of Ararat region, First Class State Councillor of Justice, was resigned from the current position.