Դատախազությունում կադրային բարեփոխումները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2022 թվականի դեկտեմբերի 29-ի, 30-ի և 2023 թվականի հունվարի 3-ի, 4-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ:
- Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Վահե Սարգսյանը նշանակվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Երկրորդ դասի խորհրդական Դավիթ Զիլֆիմյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Շիրակի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Գևորգ Ավետիսյանը փոխադրվել է Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արծրուն Խաչատրյանը փոխադրվել է Սևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ, երրորդ դասի խորհրդական Գուրգեն Գուրգենյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արթուր Մելիքյանը փոխադրվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ, առաջին դասի խորհրդական Արմեն Երիցյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ -Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Արարատի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արմեն Կարապետյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:

Кадровая реформа в Прокуратуре продолжается
Приказами Генерального прокурора РА Анны Вардапетян от 29, 30 декабря 2022г. и 3, 4 января 2023г. в Прокуратуре произведены кадровые назначения.
Особенно:
• На должность заместителя военного прокурора Ереванского гарнизона назначен советник юстиции второго класса Ваге Саркисян, освободившись от должности старшего прокурора Отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры.
• На должность старшего прокурора Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры РА назначен советник второго класса Давид Зилфимян, освободившись от должности старшего прокурора Прокуратуры Ширакской области.
• Прокурор Отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры, советник юстиции второго класса, Геворг Аветисян переведен на должность старшего прокурора Отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры.
• Старший прокурор Прокуратуры Котайкской области, советник юстиции второго класса Арцрун Хачатрян переведен на должность прокурора Военной прокуратуры Севанского гарнизона.
• Прокурор прокуратуры Армавирской области, советник третьего класса Гурген Гургенян переведен на должность прокурора Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
• Заместитель прокурора Котайкской области, советник юстиции второго класса Артур Меликян переведен на должность заместителя прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
• Прокурор Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана, советник первого класса Армен Ерицян переведен на должность старшего прокурора Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана.
• Заместитель прокурора Араратской области, советник юстиции первого класса Армен Карапетян освобожден от занимаемой должности.