Իրավական օգնության շրջանակում Հայաստան է տեղափոխվել հետախուզվող երկու անձ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության և Վրաստանի գլխավոր դատախազության միջև համագործակցության արդյունքում Վրաստանի իրավասու մարմինների կողմից 2022 թվականի դեկտեմբերի 27-ին բավարարվել է սպանության փորձ կատարելու մեղադրանքով հետախուզվող Ռ.Խ.-ին Հայաստանի իրավասու մարմիններին հանձնելու մասին ՀՀ գլխավոր դատախազության միջնորդությունը:
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությանը հանձնարարվել է ապահովել վերջինիս տեղափոխումը: 2022 թվականի դեկտեմբերի 30-ին Ռ.Խ.-ն տեղափոխվել է Երևան:
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության, ՀՀ ոստիկանության և Չեռնոգորիայի իրավասու մարմինների միջև համագործակցության արդյունքում ՀՀ ոստիկանության ուղեկցող օպերատիվ աշխատակիցների խումբը 2022 թվականի դեկտեմբերի 29-ին Երևան է տեղափոխել ՀՀ իրավասու մարմինների կողմից հետախուզվող Կ.Ս.-ին:
Կ.Ս.-ն հետախուզվում էր հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված եկամուտ հանդիսացող առանձնապես խոշոր չափերով՝ 98 մլրդ դրամը գերազանցող գումար օրինականացնելու վերաբերյալ քրեական գործի շրջանակներում:

В рамках правовой помощи Армении были переданы двое разыскиваемых лиц
В результате сотрудничества между Генеральной прокуратурой Республики Армения и Генеральной прокуратурой Грузии 27 декабря 2022 года компетентными органами Грузии было удовлетворило ходатайство Генеральной прокуратуры РА о передаче компетентным органам Армении Р.Х., разыскиваемого по обвинению в покушении на убийство.
Полиции Республики Армения поручено обеспечить передачу последнего. 30 декабря 2022 года Р.Х. был перевезен в Ереван.
В результате сотрудничества между Генеральной прокуратурой Республики Армения, Полицией РА и компетентными органами Черногории 29 декабря 2022 года группа оперативных сотрудников, сопровождавших Полицию РА, в Ереван перевезла разыскиваемого компетентными органами РА К.С.
К.С. разыскивался в рамках уголовного дела о легализации полученных преступным путем денежных средств в особо крупных размерах, превышающих 98 млрд драм, являющихся доходом.