Գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Ղազախստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Անահիտ Մանասյանը դեկտեմբերի 20-ին ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Բուլատ Դեմբաևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Անահիտ Մանասյանը ողջունել է ղազախ գործընկերների՝ Հայաստանի Հանրապետություն կատարած այցը և ընդգծել Հայաստանի ու Ղազախստանի գլխավոր դատախազությունների միջև առկա համագործակցության կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների իրավապահ կառույցների միջև համագործակցության հետագա զարգացմանն ու միջազգային իրավական փոխօգնության շրջանակում փոխգործակցության խորացմանը:
Ղազախստանի գլխավոր դատախազի տեղակալ Բուլատ Դեմբաևը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գործընկերոջը ջերմ ընդունելության համար և անհրաժեշտություն համարել երկու երկրների Դատախազությունների միջև համագործակցության զարգացմանը միտված քայլերի ձեռնարկումը:

Заместитель генерального прокурора приняла заместителя генерального прокурора Казахстана
20 декабря заместитель генерального прокурора Республики Армения Анаит Манасян приняла делегацию во главе с заместителем генерального прокурора Республики Казахстан Булатом Дембаевым.
Анаит Манасян приветствовала визит казахстанских коллег в Республику Армения и подчеркнула важность сотрудничества между Генеральными прокуратурами Армении и Казахстана.
В ходе встречи собеседники коснулись дальнейшего развития сотрудничества между правоохранительными структурами двух стран и углубления взаимодействия в рамках международно-правовой взаимопомощи.
Заместитель генерального прокурора Казахстана Булат Дембаев поблагодарил своего армянского коллегу за теплый прием и счел необходимым предпринять шаги, направленные на развитие сотрудничества между прокуратурами двух стран.