Գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Ղազախստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Անահիտ Մանասյանը դեկտեմբերի 20-ին ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Բուլատ Դեմբաևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Անահիտ Մանասյանը ողջունել է ղազախ գործընկերների՝ Հայաստանի Հանրապետություն կատարած այցը և ընդգծել Հայաստանի ու Ղազախստանի գլխավոր դատախազությունների միջև առկա համագործակցության կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների իրավապահ կառույցների միջև համագործակցության հետագա զարգացմանն ու միջազգային իրավական փոխօգնության շրջանակում փոխգործակցության խորացմանը:
Ղազախստանի գլխավոր դատախազի տեղակալ Բուլատ Դեմբաևը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գործընկերոջը ջերմ ընդունելության համար և անհրաժեշտություն համարել երկու երկրների Դատախազությունների միջև համագործակցության զարգացմանը միտված քայլերի ձեռնարկումը:

The Deputy Prosecutor General received the Deputy Prosecutor General of Kazakhstan
On December 20, the Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia, Anahit Manasyan received the delegation led by Bulat Dembaev, the Deputy Prosecutor General of the Republic of Kazakhstan.
Anahit Manasyan welcomed the visit of her Kazakh colleagues to the Republic of Armenia and emphasized the importance of cooperation between the Prosecutor General's Offices of Armenia and Kazakhstan.
During the meeting, the parties referred to the further development of cooperation between the law enforcement institutions of the two countries and the deepening cooperation in the scope of international legal mutual assistance.
Bulat Dembayev, the Deputy Prosecutor General of Kazakhstan expressed thankfulness his Armenian colleague for the warm reception and considered it necessary to take steps aimed at developing cooperation between the Prosecutor's Offices of the two countries.