Դատական նիստերից առանց հարգելի պատճառի պարբերաբար բացակայած դատախազի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն» տեսակի կարգապահական տույժ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ դեկտեմբերի 19-ի հրամանով՝ Գորիսի կայազորի զինվորական դատախազությունում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն» տեսակի կարգապահական տույժ:
Կարգապահական վարույթի շրջանակում հաստատվել է, որ Գորիսի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազը (նախկինում՝ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազ), առանց հարգելի պատճառի, պարբերաբար բացակայել է դատական նիստերից, իսկ իր մասնակցությամբ առաջին դատական նիստին ներկայացել է առանց գործի նյութերին ծանոթանալու, ինչի պատճառով դատական նիստը հետաձգվել է:

Disciplinary Penalty “Reprimand” was imposed on the Prosecutor for missing the Court Sittings with no ground reason
A disciplinary penalty “Reprimand” was imposed on an individual, occupying an autonomous position in the Goris Garrison Military Prosecutor’s Office.
It was turned out in the frames of the disciplinary proceedings that individual occupying an autonomous position in the Goris Garrison Military Prosecutor’s Office had regularly been missing Court Sittings with no ground reason and appeared at his first court session without getting acquainted with the case materials, due to which the court session was postponed.