Գլխավոր դատախազի տեղակալն ԱՄՆ-ում Արդարադատության դեպարտամենտի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է Հայաստանից հանցավոր ճանապարհով դուրս բերված ակտիվների վերադարձի հարցերը
ՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող  տեղակալ Սրբուհի Գալյանը դեկտեմբերի 5-12-ն աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում է՝ մասնակցելու Վաշինգտոնում ընթացող «‎Կոռուպցիայի դեմ» խորագրով միջազգային 20-րդ համաժողովին՝ կազմակերպված «‎Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» կազմակերպության կողմից:
Դեկտեմբերի 5-ին Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լիլիթ Մակունցը:
Կողմերը բարձր են գնահատել առկա համագործակցությունը և քննարկել շարունակական ու արդյունավետ  փոխգործակցության հեռանկարները:
Հանդիպմանը, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված ակտիվների վերադարձի խնդիրներին, փողերի լվացման դեմ համատեղ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանն ու քրեական վարույթների շրջանակում իրավական փոխօգնությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Այցի շրջանակում Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է նաև Արդարադատության դեպարտամենտի աշխատակիցների հետ, քննարկել Հայաստանից դուրս բերված ակտիվների վերադարձին ու փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր:

Заместитель генерального прокурора обсудила с представителями Департамента юстиции США вопросы возврата активов, вывезенных из Армении преступным путем
Заместитель генерального прокурора РА, координирующий область функций, направленных на взыскание имущества незаконного происхождения, Србуи Галян 5-12 декабря находится с рабочим визитом в США для участия в 20-й Международной конференции "Против коррупции" в Вашингтоне, организованной организацией "Трансперенси Интернешнл".
5 декабря Србуи Галян встретилась с представителями Федерального бюро расследований США. Во встрече также приняла участие Чрезвычайный и полномочный посол РА в США Лилит Макунц.
Стороны высоко оценили сложившееся сотрудничество и обсудили перспективы продолжительного и эффективного сотрудничества.
На встрече, в частности, обсуждался ряд вопросов, связанных с возвратом активов, нажитых преступным путем, повышением эффективности совместной борьбы с отмыванием денег и оказанием взаимной правовой помощи в рамках уголовного производства.
В рамках визита Србуи Галян также встретилась с сотрудниками Департамента юстиции, обсудила вопросы, связанные с возвратом вывезенных из Армении активов и повышением эффективности взаимодействия.