Գլխավոր դատախազի տեղակալն ԱՄՆ-ում Արդարադատության դեպարտամենտի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է Հայաստանից հանցավոր ճանապարհով դուրս բերված ակտիվների վերադարձի հարցերը
ՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող  տեղակալ Սրբուհի Գալյանը դեկտեմբերի 5-12-ն աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում է՝ մասնակցելու Վաշինգտոնում ընթացող «‎Կոռուպցիայի դեմ» խորագրով միջազգային 20-րդ համաժողովին՝ կազմակերպված «‎Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» կազմակերպության կողմից:
Դեկտեմբերի 5-ին Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լիլիթ Մակունցը:
Կողմերը բարձր են գնահատել առկա համագործակցությունը և քննարկել շարունակական ու արդյունավետ  փոխգործակցության հեռանկարները:
Հանդիպմանը, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված ակտիվների վերադարձի խնդիրներին, փողերի լվացման դեմ համատեղ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանն ու քրեական վարույթների շրջանակում իրավական փոխօգնությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Այցի շրջանակում Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է նաև Արդարադատության դեպարտամենտի աշխատակիցների հետ, քննարկել Հայաստանից դուրս բերված ակտիվների վերադարձին ու փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր:

The Deputy Prosecutor General discussed issues regarding asset recovery of illegal flows from Armenia with the representatives of the USA Department of Justice
Srbuhi Galyan, the Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia Coordinating the Field of Functions aimed at Confiscation of Property of Illicit Origin is in the USA from 5-12 December in order to take part in the “20th Conference against Corruption” organized by Transparency International.
On 5 December, Srbuhi Galyan met the representatives of the USA Federal Bureau of Investigation. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary H. E. Ms. Lilit Makunts also was present at the meeting.
The parties highly appreciated the existing cooperation and discussed the perspectives of continuous and effective partnership.
In particular, a number of issues related to the confiscation of criminal assets, increasing the effectiveness of the joint fight against money laundering, and mutual legal assistance in criminal proceedings were discussed at the meeting.
In the framework of the visit, Srbuhi Galyan also met with the employees of the USA Department of Justice, discussed issues related to the recovery of illegal flows from Armenia and increasing the efficiency of interaction.