Դատախազությունում կադրային փոփոխությունները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ դեկտեմբերի 5-ի և 6-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ` նաև առաջխաղացումների ձևով:
• Հովհաննես Քոչարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գևորգ Խալաթյանը նշանակվել է Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Արարատի մարզի դատախազության դատախազ, երրորդ դասի խորհրդական Գագիկ Մնացականյանը փոխադրվել է և նշանակվել  մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Վերժինե Առաքելյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արարատի մարզի դատախազության ավագ դատախազ, երկրորդ դասի խորհրդական Արեգ Խաչատրյանը փոխադրվել է և նշանակվել Շիրակի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ, արդարադատության երրորդ  դասի խորհրդական Ռազմիկ Արսենյանը փոխադրվել է և նշանակվել Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
Գլխավոր դատախազի մեկ այլ հրամանով՝ Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազ, երրորդ դասի խորհրդական Հրանտ Մուրադյանը, իր դիմումի համաձայն, ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:

Personnel changes are underway at the Prosecutor Office
According to the orders of 5 and 6 December by the Prosecutor General Anna Vardapetyan personnel changes were made at the Prosecutor’s Office also in the form of promotions.
• Hovhannes Kocharyan was appointed as the Deputy Military Prosecutor of the Republic of Armenia.
• Gevorg Khalatyan, First Class Councilor of Justice was appointed as the Military Prosecutor of Yeghegnadzor Garrison, and was released from the position of the Deputy Military Prosecutor of Yeghegnadzor Garrison.
• Gagik Mnatsakanyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region, Third Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region
•  Verzhine Arakelyan was appointed as the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region.
• Areg Khachatryan, the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat Region, Third Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak Region.
• Razmik Arsenyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts, Third Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts.
According to another order by the Prosecutor General Hrant Muradyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik Region, was dismissed based on his own applications.