Գլխավոր դատախազությունում կադրային բարեփոխումները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ նոյեմբերի 30-ի և դեկտեմբերի 1-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ:
• Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության դատախազ, երկրորդ դասի խորհրդական Տիգրան Հրաչի Սուքիասյանը փոխադրվել է և նշանակվել Գորիսի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Էդգար Վոլոդյայի Պետրոսյանը փոխադրվել է և նշանակվել  Սյունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ, արդարադատության  երրորդ դասի խորհրդական Պետրոս Վահեի Հարությունյանը փոխադրվել է և նշանակվել Գորիսի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ, երկրորդ դասի խորհրդական Դավիթ Սամվելի Բաղդասարյանը փոխադրվել է և նշանակվել Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ  դասի խորհրդական Անդրանիկ Սերյոժայի Վարդանյանը փոխադրվել է և նշանակվել Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ, առաջին դասի խորհրդական Հայկ Վարդանի Մանասյանը փոխադրվել է և նշանակվել Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Սմբատ Աշոտի Մովսիսյանը փոխադրվել է և նշանակվել  Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական, Ռաֆիկ Արարարտի Դոխոյանը փոխադրվել է և նշանակվել Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Շիրակի մարզի դատախազության  դատախազ, երրորդ դասի խորհրդական Հրանտ Աշոտի Մուրադյանը փոխադրվել է և նշանակվել Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ, առաջին դասի խորհրդական Արթուր Բաբկենի Մարտոյանը փոխադրվել է և նշանակվել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:

Personnel reforms are underway at the Prosecutor General’s Office
The following appointments were made according to the orders of November 30 and December 1 by Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia:
- Tigran Suqiasyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District of Yerevan City, Second Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of Goris Garrison Military Prosecutor’s Office.
- Edgar Petrosyan, the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan City, Second Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Syunik Region.
- Petros Harutyunyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City, Third Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of Goris Garrison Military Prosecutor’s Office.
- Davit Baghdasaryan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office Kentron and Nork-Marash Administrative Districts, Second Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts.
- Andranik Vardanyan, the Deputy Prosecutor of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts, Second Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Deputy Prosecutor of Malatia-Sebastia Administrative District of Yerevan City.
- Hayk Manasyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts, First Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City.
- Smbat Movsisyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City, Second Class Councilor of Justice, was transferred and appointed as the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan City
- Rafik Dokhoyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik Region, Second Class Councilor of Justice, was transferred and appointed as the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City.
- Hrant Muradyan, the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak Region, Third Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik Region.
- Artur Martoyan, the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts of Yerevan City, First Class Councilor of Justice was transferred and appointed as the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District.