Պաշտոնատար անձանց օժանդակությամբ տարեցների բնակության համար խնամքի տներ ձեռք բերելու ծրագրի շրջանակում ընկերության տնօրենը խարդախությամբ հափշտակել է առանձնապես խոշոր չափերով գումար
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության նախկին պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու դեպքերի առթիվ  քննվող քրեական վարույթի շրջանակում «Լեքսհաբ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Պ.Թ.-ի նկատմամբ հարուցվել է քրեական հետապնդում:
Ընկերության տնօրենը, լինելով 100 տոկոս մասնակցություն ունեցող բաժնետեր և տնօրեն, պատրաստել և օգտագործել է բովանդակությամբ կեղծ փաստաթուղթ և Նախարարության պաշտոնատար  անձանց հետ  համատեղ կատարել  առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն:
Հիշեցնենք, որ Կառավարության 2019 թվականի որոշմամբ, Նախարարությանը հատկացվել է  2 մլրդ 380 մլն 457 հազար  դրամ, որից 270 մլն դրամը՝ շենքերի և բնակարանների ձեռքբերման ու կահավորման՝ այդ թվում նաև տարեցների բնակության համար խնամքի տների ձեռքբերման համար:
Ընկերության տնօրենը, մասնակցելով Նախարարության կողմից հայտարարված գնման մրցույթին, առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դիտավորությամբ, Նախարարություն է ներկայացրել մասնակցության դիմում-հայտարարություն և կազմել մատակարարվելիք ապրանքի կեղծ տեխնիկական բնութագիր:
Մասնավորապես, Արմավիրի մարզի երկու գյուղերում ձեռք բերված առանձնատները, որոնք, ըստ փաստաթղթերի ունեցել են երկու սանհանգույց և  եղել են պիտանի բնակության համար, պարզվել է չեն համապատասխանել Նախարարության ներկայացրած բնութագրին: Սակայն, հրատապ մեկ անձից գնման ընթացակարգի գնահատող հանձնաժողովը ընտրված մասնակից է ճանաչել ՍՊ ընկերությանը և հաստատել պայմանգիրը:
Բացի այդ, Նախարարության գլխավոր քարտուղարը, տեղյակ լինելով չհամապատասխանող տեխնիկական բնութագրին, Նախարարության մյուս պաշտոնատար անձանց միջոցով  դրական եզրակացությամբ հաստատել է, որ բնութագրի և գույքի որակակական հատկանիշների միջև անհամապատասխանություններ առկա չեն: Նախարարության պաշտոնատար անձանց և ՍՊ ընկերության միջև 18 մլն 205 հազար և 18 մլն 495 հազար դրամ շուկայական արժեքով առանձնատների պայմանագրերը կնքվել են 26 մլն 730 հազար և 26 մլն 950 հազար դրամ արժեքներով, որն էլ փոխանցվել է ՍՊ ընկերությանը: Արդյունքում ՍՊ ընկերության տնօրենը հափշտակել է 17 մլն 160 հազար դրամը:
Քրեական վարույթով նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ` կոռուպցիոն սխեմայում ներգրավված անձանց ամբողջական շրջանակը պարզելու և նրանց նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու ուղղությամբ:

Within the project to acquire nursing houses for the elderly with the assistance of officials, the director of the company fraudulently embezzled a particularly large amount of money
A criminal case was initiated against P. T., the Director of the LLC “Lexhub” for the official abuse and official forgery with the assistance of the former officials of the Ministry of Labor and Social Affairs.
The director of the company, being 100 percent shareholder and director prepared and used false documents and embezzled a particularly large amount of money with the officials of the Ministry.
It is worth mentioning that according to the Decision of 2019 of the Government, the Ministry was allocated 2 billion 380 million 457 thousand AMD, out of which 270 million for acquiring buildings and apartments and furnishing, including acquirement of boarding houses for the elders.
The Director of the company, taking part in the bidding announced by the Ministry, with the intention of stealing particularly large amounts of money, submitted an application for participation and prepared a false technical specification of the product to be supplied.
In particular, the private houses acquired in two villages of Armavir Region, which had two bathrooms according to the documents and were suitable for living according to the documents, were found out not to comply with the technical specifications of the Ministry. However, the evaluation commission of the procedure of urgent purchase from one person recognized the LLC as an elected participant and confirmed the contract.
Besides, the Secretary General of the Ministry, being aware of the technical specification not complying, confirmed with positive conclusion by other officials of the Ministry that there were not any inconsistencies between the specifications and property. The contracts between the Ministry and LLC of the private houses with the market value of 18 million 205 thousand and 18 million 495 thousand AMD were concluded with the value of 26 million 730 thousand and 26 million 950 AMD, which was sent to the LLC. In the result the Director of the LLC stole 17 million 160 thousand AMD.
The preliminary investigation is underway. Necessary measures are undertaken to identify the full range of persons involved in the corruption scheme and initiated public criminal prosecution against them.