Գլխավոր դատախազ Վարդապետյանը Կոլեգիայի անդամներին է ներկայացրել նորանշանակ տեղակալ Մանասյանին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր Կոլեգիայի անդամներին է ներկայացրել գլխավոր դատախազի նորանշանակ տեղակալ Անահիտ Մանասյանին:
Աննա Վարդապետյանը շնորհավորել է Անահիտ Մանասյանին պարտականությունները ստանձնելու կապակցությամբ և, բարձր գնահատելով նորանշանակ տեղակալի մասնագիտական և մարդկային որակներն ու կարողությունները, համոզմունք է հայտնել, որ դրանք կնպաստեն համակարգման ոլորտներում էական առաջընթաց գրանցելու նպատակին:
Գլխավոր դատախազը Կոլեգիայի անդամներին տեղեկացրել է, որ նորանշանակ տեղակալը, ի թիվս այլնի, համակարգելու է այն ոլորտները, որոնք վերաբերում են միջազգային համագործակցությանը, իրավական բարեփոխումներին, դատախազների շարունակական կրթությանը, էթիկային, ինչպես նաև ղեկավարելու է Դատախազության «Օրինականություն» գիտագործնական և ուսումնամեթոդական հանդեսի՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցնելու գործընթացը:
Անահիտ Մանասյանը շնորհակալություն է հայտնել գլխավոր դատախազ Վարդապետյանին՝ պատասխանատու և պատվաբեր աշխատանքն իրեն վստահելու համար և վստահություն հայտնել, որ համատեղ ազնիվ, պարկեշտ, բարեվարք, անաչառ ու արհեստավարժ աշխատանքի և ձևավորված լավ ավանդույթները պահպանելու միջոցով հնարավոր կլինի զարգացնել դատախազության համակարգն ու այն դարձնել իրավական նոր մշակույթի առաջամարտիկը:

Генеральный прокурор Вардапетян представила членам Коллегии новоназначенного заместителя Манасян
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня представила членам Коллегии новоназначенного заместителя Генерального прокурора Анаит Манасян.
Анна Вардапетян поздравила Анаит Манасян с вступлением в должность и, высоко оценив профессиональные и человеческие качества и способности новоназначенного заместителя, выразила уверенность в том, что они будут способствовать достижению значительного прогресса в сферах координации.
Генеральный прокурор проинформировала членов Коллегии о том, что новоназначенный заместитель будет, в том числе, координировать направления, связанные с международным сотрудничеством, правовыми реформами, непрерывным обучением прокуроров, этикой, а также будет руководить процессом приведения научно-практического и учебно-методического журнала Прокуратуры «Законность» в соответствие международным стандартам.
Анаит Манасян поблагодарила генерального прокурора Вардапетян за то, что она доверила ей эту ответственную и почетную работу и выразила уверенность, что благодаря совместной честной, порядочной, добросовестной, беспристрастной и профессиональной работе и сохранению добрых традиций можно будет развивать систему прокуратуры и сделать ее передовиком новой правовой культуры.