Պետությանը պատճառվել է շուրջ 6 մլրդ 628 մլն դրամի վնաս. Գլխավոր դատախազությունը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն կոմիտե
Տնտեսվարող սուբյեկտը 2004 թվականին համայնքից 125 մլն 963 հազար դրամով ձեռք է բերել պետական բաժնեմասով ընկերությանը պատկանած գույք՝ մարզահամալիր: 2006 թվականին նշված գույքը գրավադրվել է բանկում 3 մլն 500 հազար ԱՄՆ դոլարի դիմաց, իսկ 2014 թվականին, Կառավարության որոշման հիման վրա, պետական բյուջեի նկատմամբ ունեցած 9 մլրդ 45 մլն դրամ հարկային պարտավորությունների դիմաց հանձնել է պետությանը:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզվել է, որ վերոնշյալ գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառվել է շուրջ 6 մլրդ 628 մլն դրամի վնաս:
Գլխավոր դատախազությունն այսօր հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ քրեական վարույթ նախաձեռնելու նպատակով:

Государству нанесен ущерб в размере 6 млрд 628 млн драм. Генеральная прокуратура направила сообщение о преступлении в Антикоррупционный комитет
В 2004 году хозяйствующий субъект приобрел у общины имущество, принадлежащее компании с государственной акцией,- спортивный комплекс, за 125 млн 963 тысяч драм. В 2006 году указанное имущество было заложено в банке на сумму 3 млн 500 тысяч долларов США, а в 2014 году на основании решения Правительства передано государству в обмен на 9 млрд 45 млн драм налоговых обязательств перед государственным бюджетом.
В результате проведенных в Управлении по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры исследований было установлено, что в результате вышеуказанных действий государству был нанесен ущерб в размере 6 млрд 628 млн драм.
Сегодня Генеральная прокуратура направила сообщение о преступлении в Антикоррупционный комитет для инициирования уголовного производства.