Պետությանը պատճառվել է շուրջ 6 մլրդ 628 մլն դրամի վնաս. Գլխավոր դատախազությունը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն կոմիտե
Տնտեսվարող սուբյեկտը 2004 թվականին համայնքից 125 մլն 963 հազար դրամով ձեռք է բերել պետական բաժնեմասով ընկերությանը պատկանած գույք՝ մարզահամալիր: 2006 թվականին նշված գույքը գրավադրվել է բանկում 3 մլն 500 հազար ԱՄՆ դոլարի դիմաց, իսկ 2014 թվականին, Կառավարության որոշման հիման վրա, պետական բյուջեի նկատմամբ ունեցած 9 մլրդ 45 մլն դրամ հարկային պարտավորությունների դիմաց հանձնել է պետությանը:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզվել է, որ վերոնշյալ գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառվել է շուրջ 6 մլրդ 628 մլն դրամի վնաս:
Գլխավոր դատախազությունն այսօր հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ քրեական վարույթ նախաձեռնելու նպատակով:

Over 6 billion 628 million AMD damage was caused to the state. The Prosecutor General’s Office reported about the crime to the Anti-Corruption Committee
The economic entity obtained a property belonging to the company having state share – a sport complex for 125 billion 963 thousands AMD. In 2006, the mentioned property was mortgaged in the bank for 3 million 500 thousand US dollars, and in 2014, according to the decision of the Government, it was handed over to the state in exchange of tax obligations toward the state budget for 9 billion 45 million AMD.
In the result of the studies undertaken at the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office it was found out that due to those actions over 6 billion 628 million AMD was caused to the state.
Today, the Prosecutor General's Office submitted a report on the crime to the Anti-Corruption Committee in order to initiate criminal proceedings.