ԱԺ-ն գաղտնի քվեարկությամբ համաձայնություն է տվել պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդագրին
Ազգային ժողովն այսօր գաղտնի քվեարկությամբ (կողմ՝ 65, դեմ՝ 0) համաձայնություն է տվել պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդագրին:
Հիշեցնենք, որ հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը միջնորդագիրն Ազգային ժողովի քննարկմանն էր ներկայացրել ապրիլի 11-ին:
Գլխավոր դատախազն անդրադարձել էր քրեական վարույթով ձեռք բերված փաստական տվյալներին, ցուցմունքներին, ինչպես նաև պատասխանել էր պատգամավորների հարցերին:

Тайным голосованием Национальное Собрание согласилось с ходатайством Генерального прокурора РА о возбуждении публичного уголовного дела в отношении депутата Парламента М.С.
Напомним, что 11 апреля Генеральный Прокурор Республики Анна Вардапетян представила ходатайство в Национальное Собрание для обсуждения.
Генеральный Прокурор сослалась на фактические данные, показания, полученные в ходе уголовного производства, а также ответила на вопросы депутатов.