ԱԺ-ն գաղտնի քվեարկությամբ համաձայնություն է տվել պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդագրին
Ազգային ժողովն այսօր գաղտնի քվեարկությամբ (կողմ՝ 65, դեմ՝ 0) համաձայնություն է տվել պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդագրին:
Հիշեցնենք, որ հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը միջնորդագիրն Ազգային ժողովի քննարկմանն էր ներկայացրել ապրիլի 11-ին:
Գլխավոր դատախազն անդրադարձել էր քրեական վարույթով ձեռք բերված փաստական տվյալներին, ցուցմունքներին, ինչպես նաև պատասխանել էր պատգամավորների հարցերին:

The National Assembly consented to the motion of the RA Prosecutor General regarding the initiation of public criminal prosecution against the M.S., Parliament Member by secret ballot
The National Assembly consented to the motion of the RA Prosecutor General regarding the initiation of public criminal prosecution against the M.S., Parliament Member by secret ballot (in favor: 65, against: 0)
Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the RA submitted the motion to the National Assembly on 11 April 2023.
The Prosecutor General reflected upon the factual data and testimonies obtained during the criminal proceeding, as well as answered the questions of the Parliament Members.