Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ՊՊԾ պետի տեղակալը ապօրինի ուղևորափոխադրումներ իրականացնող ընկերության աշխատակիցներից ստացել է կաշառք
Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի պարեկապահակային ծառայության պետի տեղակալ Ա.Ս.-ն, տեղեկացված լինելով «Ընկերներ տրանս» ՍՊ ընկերության աշխատակիցների կողմից մի շարք վարորդների միջոցով Արմավիր քաղաքի ավտոկայանի հարակից տարածքից դեպի Երևանի կենտրոնական ավտոկայան և հակառակ ուղղությամբ առանց հատուկ թույլտվության (լիցենզիայի) ապօրինի ուղևորափոխադրումներ իրականացնելու մասին, այդ աշխատանքները համակարգող, կարգավարի գործառույթներն իրականացնող Գ. Ե.-ից և Ս.Հ.-ից 2021 թվականի դեկտեմբերից մինչև 2022 թվականի ապրիլն ընկած ժամանակահատվածը պահանջել և ստացել է շուրջ 220 հազար դրամ կաշառք:
Այս մասին փաստական տվյալները ձեռք են բերվել ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում նախաձեռնված և Հակակոռուպցիոն կոմիտե ուղարկված քրեական վարույթով նախաքննության ընթացքում:
2022 թվականի նոյեմբերի մեկին հսկող դատախազի որոշմամբ քննիչի միջնորդությունը բավարարվել է, և ենթադրաբար կաշառք ստացած պաշտոնատար անձի, ինչպես նաև նրան կաշառք տվողների նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում:
Վարույթն իրականացնող քննիչը որոշում է կայացրել ազատության մեջ գտնվող հիշյալ մեղադրյալներին դատարան ներկայացնելու նպատակով ձերբակալելու մասին:

The Deputy Head of the Police Station of Armavir Division of Police took bribe from the officers of the company illegally organizing passengers transportation
A. S., the Deputy Head of the Police Station of Armavir Division of Police being informed by the officials of “Friends Trans” LTD about initiating illegal transportation of passengers from the neighboring areas of Armavir town to the Central bus station of Yerevan City and in the opposite direction without any special license, demanded and received bribe for 220 thousands AMD from G. Ye. and S. H., with the function of Coordinator and Manager of those works during the period from December 2021 to April 2022.
Evidence was obtained by the Investigation Department of National security Service and in the course of the examination of proceedings sent to the Ant-Corruption Committee.
According to the decision of the supervising prosecutor, the motion of the investigator was granted and public criminal prosecution was initiated against those who gave bribe and the official who allegedly received bribe.