Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ՊՊԾ պետի տեղակալը ապօրինի ուղևորափոխադրումներ իրականացնող ընկերության աշխատակիցներից ստացել է կաշառք
Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի պարեկապահակային ծառայության պետի տեղակալ Ա.Ս.-ն, տեղեկացված լինելով «Ընկերներ տրանս» ՍՊ ընկերության աշխատակիցների կողմից մի շարք վարորդների միջոցով Արմավիր քաղաքի ավտոկայանի հարակից տարածքից դեպի Երևանի կենտրոնական ավտոկայան և հակառակ ուղղությամբ առանց հատուկ թույլտվության (լիցենզիայի) ապօրինի ուղևորափոխադրումներ իրականացնելու մասին, այդ աշխատանքները համակարգող, կարգավարի գործառույթներն իրականացնող Գ. Ե.-ից և Ս.Հ.-ից 2021 թվականի դեկտեմբերից մինչև 2022 թվականի ապրիլն ընկած ժամանակահատվածը պահանջել և ստացել է շուրջ 220 հազար դրամ կաշառք:
Այս մասին փաստական տվյալները ձեռք են բերվել ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում նախաձեռնված և Հակակոռուպցիոն կոմիտե ուղարկված քրեական վարույթով նախաքննության ընթացքում:
2022 թվականի նոյեմբերի մեկին հսկող դատախազի որոշմամբ քննիչի միջնորդությունը բավարարվել է, և ենթադրաբար կաշառք ստացած պաշտոնատար անձի, ինչպես նաև նրան կաշառք տվողների նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում:
Վարույթն իրականացնող քննիչը որոշում է կայացրել ազատության մեջ գտնվող հիշյալ մեղադրյալներին դատարան ներկայացնելու նպատակով ձերբակալելու մասին:

Заместитель начальника ППС Армавирского отдела получил взятку от сотрудников компании, осуществляющей нелегальную перевозку пассажиров
Заместитель начальника патрульно-постовой службы отдела Армавир полиции, будучи информирован о незаконной перевозке сотрудниками ООО «Друзья транс» пассажиров без специального разрешения (лицензии) из района, прилегающего к автовокзалу города Армавир, на центральный автовокзал Еревана и наоборот, с декабря 2021 по апрель 2022 потребовал и получил от Г. Е. и С. А., которые координировали эти работы и выполняли функции администратора, взятку в размере около 220.000 драм.
Фактическая информация об этом была получена в ходе предварительного расследования уголовного дела, возбужденного в Следственном департаменте СНБ и направленного в Антикоррупционный комитет.
1 ноября 2022 года по постановлению надзирающего прокурора ходатайство следователя было удовлетворено, и в отношении должностного лица, предполагаемо получившего взятку, а также лиц, давших ему взятку, было возбуждено уголовное дело.
Следователь, осуществляющий производство, вынес постановление об аресте указанных обвиняемых, находящихся на свободе, для представления их суду.