Ընտրվեց ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի նոր անդամ
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի նախագահությամբ այսօր տեղի ունեցավ նիստ՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի նոր անդամի ընտրության նպատակով: Նիստն իրավազոր էր:
Նախագահող Վարդապետյանը նիստի մասնակիցներին առաջարկեց ներկայացնել Հանձնաժողովի դատախազ անդամների թեկնածուներին: Նշենք, որ թեկնածու կարող է առաջադրվել դատախազի առնվազն 3 տարվա ստաժ ունեցող դատախազը:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ մասնակիցների կողմից թեկնածու չներկայացվեց, գլխավոր դատախազն անձամբ առաջադրեց թեկնածուին՝ Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Կորյուն Սերոբյանին:
Փակ գաղտնի քվեարկությունը կազմակերպելու և անցկացնելու համար նիստի մասնակիցները ձայների պարզ մեծամասնությամբ ընտրեցին Հաշվիչ հանձնաժողովի երեք անդամ:
Քվեարկությունից հետո հրապարակվեցին արդյունքները, ըստ որի՝ Կորյուն Սերոբյանն ընտրվեց ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի անդամ՝ 38 կողմ, մեկ դեմ ձայնով:

Избран новый член Комиссии по этике при генеральном прокуроре РА
Сегодня под председательством генерального прокурора Анны Вардапетян состоялось заседание с целью избрания нового члена Комиссии по этике при генеральном прокуроре РА. Заседание было правомочно.
Председатель Вардапетян предложила участникам заседания представить кандидатуры прокуроров в члены комиссии. Отметим, что кандидатом может быть выдвинут прокурор со стажем работы прокурором не менее 3 лет.
С учетом обстоятельства, что участники не представили кандидата, генеральным прокурором лично была выдвинута кандидатура заместителя начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Корюна Серобяна.
Для организации и проведения закрытого тайного голосования участники заседания простым большинством голосов избрали трех членов Счетной комиссии.
После голосования были опубликованы результаты, согласно которым, Корюн Серобян был избран членом Комиссии по этике при генеральном прокуроре РА, 38 голосами "за" и одним "против".