Նորընտիր գլխավոր դատախազն անցել է իր պարտականությունների կատարմանը
ՀՀ գլխավոր դատախազությունում այսօր տեղի է ունեցել կոլեգիայի նիստ՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում սահմանադրական ժամկետն ավարտող Արթուր Դավթյանի և այսօրվանից գլխավոր դատախազի պաշտոնը ստանձնած Աննա Վարդապետյանի ղեկավարությամբ։
Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են սեպտեմբերի 13-ից Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի և ազգաբնակչության նկատմամբ  սանձազերծված հանցավոր ռազմական ոտնձգությանը դիմակայելիս զոհված զինծառայողների հիշատակը:
Արթուր Դավթյանը պաշտոնամուտի կապակցությամբ շնորհավորել է Աննա Վարդապետյանին՝ վստահություն հայտնելով, որ նրա գլխավորությամբ Հայաստանում իրավական պետության կայացման ընթացքը կլինի անշեղ և արդյունավետ:  Արթուր Դավթյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ դատախազության կոլեգիայի անդամներին, դատախազության ստորաբաժանումների ղեկավարներին և դատախազության բոլոր աշխատակիցներին՝ անցած 6 տարիների ընթացքում համատեղ գործունեության, հանրապետության համար բարդ ժամանակաշրջանում ներքին անվտանգային և իրավական կայունության ապահովման հարցում ցուցաբերած հաստատակամության համար և մաղթել հետագա հաջողություններ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնը ստանձնած Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Արթուր Դավթյանին նախընթաց տարիներին համակարգում իր աշխատանքային գործունեության, պետությանը մատուցած ծառայության համար և մաղթել նորանոր հաջողություններ:

Today a board meeting was held at the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia chaired by Artur Davtyan, who is completing his constitutional term as the Prosecutor General of the Republic of Armenia, and by Anna Vardapetyan, who has assumed the position of the Prosecutor General.
The participants of the meeting observed a minute of silence in memory of the soldiers who were killed while resisting the criminal military encroachment unleashed by the Republic of Azerbaijan on the sovereign territory and against the population of the Republic of Armenia since September 13.
Artur Davtyan congratulated Anna Vardapetyan for the appointment on that position expressing confidence that under her leadership, the process of establishing a legal state in Armenia will be steady and effective. Artur Davtyan expressed his thankfulness the members of the board of the RA Prosecutor's Office, the heads of the subdivisions of Prosecutor's Office and all the employees of the Prosecutor's Office for their joint activity over the past 6 years for their legal stability in the difficult period for the republic, and wished them further success.
Anna Vardapetyan, who assumed the position of RA Prosecutor General, thanked Artur Davtyan for his activity in the system in the previous years, for his service to the state, and wished him new successes.