Նորընտիր գլխավոր դատախազն անցել է իր պարտականությունների կատարմանը
ՀՀ գլխավոր դատախազությունում այսօր տեղի է ունեցել կոլեգիայի նիստ՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում սահմանադրական ժամկետն ավարտող Արթուր Դավթյանի և այսօրվանից գլխավոր դատախազի պաշտոնը ստանձնած Աննա Վարդապետյանի ղեկավարությամբ։
Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են սեպտեմբերի 13-ից Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի և ազգաբնակչության նկատմամբ  սանձազերծված հանցավոր ռազմական ոտնձգությանը դիմակայելիս զոհված զինծառայողների հիշատակը:
Արթուր Դավթյանը պաշտոնամուտի կապակցությամբ շնորհավորել է Աննա Վարդապետյանին՝ վստահություն հայտնելով, որ նրա գլխավորությամբ Հայաստանում իրավական պետության կայացման ընթացքը կլինի անշեղ և արդյունավետ:  Արթուր Դավթյանը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ դատախազության կոլեգիայի անդամներին, դատախազության ստորաբաժանումների ղեկավարներին և դատախազության բոլոր աշխատակիցներին՝ անցած 6 տարիների ընթացքում համատեղ գործունեության, հանրապետության համար բարդ ժամանակաշրջանում ներքին անվտանգային և իրավական կայունության ապահովման հարցում ցուցաբերած հաստատակամության համար և մաղթել հետագա հաջողություններ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնը ստանձնած Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Արթուր Դավթյանին նախընթաց տարիներին համակարգում իր աշխատանքային գործունեության, պետությանը մատուցած ծառայության համար և մաղթել նորանոր հաջողություններ:

Новоизбранный генеральный прокурор приступила к своим обязанностям
Сегодня в Генеральной прокуратуре РА состоялось заседание коллегии под руководством Артура Давтяна, завершающего свой конституционный срок на посту Генерального прокурора РА, и Анны Вардапетян, вступившей с сегодняшнего дня в должность Генерального прокурора РА.
Присутствующие почтили минутой молчания память военнослужащих, погибших при сопротивлении преступному военному посягательству, развязанному Азербайджанской Республикой на суверенную территорию и население Республики Армения с 13 сентября.
Артур Давтян поздравил Анну Вардапетян со вступлением в должность, выразив уверенность, что под ее руководством процесс создания правового государства в Армении будет гладким и эффективным. Артур Давтян поблагодарил членов коллегии Прокуратуры РА, руководителей подразделений прокуратуры и всех сотрудников прокуратуры за совместную деятельность в течение последних 6 лет, упорство в обеспечении внутренней безопасности и правовой стабильности в трудный для республики период, и пожелал им дальнейших успехов.
Вступившая в должность Генерального прокурора РА Анна Вардапетян поблагодарила Артура Давтяна за работу в системе в предыдущие годы, за службу государству и пожелала ему новых успехов.