Դատախազությունը պատերազմին առնչվող հանցագործության մասին ստացել է 226 դիմում և 42 հաղորդում
Դատախազությունը 2016թ.-ից 2022թ.-ի հունիսը ներառյալ ստացել է 71455 դիմում-բողոք: 1038 դիմումի քննարկման արդյունքում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ:
2020թ.-ի 44-օրյա պատերազմին առնչվող հանցագործության մասին Դատախազությունը ստացել է 226 դիմում: 19 դիմումի հիման վրա նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ: 2-ը ուղարկվել է արդեն իսկ առկա քրեական վարույթին կցելու և համատեղ ընթացքը լուծելու համար: Դատախազությունը 44-օրյա պատերազմին առնչվող հանցագործության մասին ստացել է 42 հաղորդում: 17-ով նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ: 12 հաղորդում համապատասխան քրեական վարույթի շրջանակում քննության առարկա դարձնելու համար ուղարկվել է Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչություն:
ՀՀ դատախազությունում 2016-ից մինչև 2022թ.-ի հուլիս կազմակերպվել է քաղաքացիների 11258 ընդունելություն:

В прокуратуру поступило 226 заявлений и 42 сообщения о военных преступлениях
С 2016 по июнь 2022 года включительно в Прокуратуру поступило 71455 жалоб- заявлений. По результатам рассмотрения 1038 заявлений инициированы уголовные производства.
В Прокуратуру поступило 226 заявлений о преступлениях, связанных с 44-дневной войной 2020 года. По 19 заявлениям инициированы уголовные производства. 2 направлено для приобщения к уже существующему уголовному производству и совместного разрешения процесса. В Прокуратуру поступило 42 сообщения о преступлениях, связанных с 44-дневной войной. По 17 инициированы уголовные производства. 12 сообщений для проведения по ним расследования в рамках соответствующих уголовных производств направлено в Главное военное следственное управление Следственного комитета.