ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը մեկնել է Բելառուս
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Բելառուսի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Մինսկում կայանալիք Անկախ պետությունների համագործակցության անդամ երկրների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 32-րդ նիստին:
Համակարգող խորհրդի հերթական ամենամյա նիստի ընթացքում կքննարկվեն հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված ակտիվների օրինականացման և վերադարձման, քրեական վարույթների շրջանակում գործարարության իրավունքների պաշտպանության, ծայրահեղականության և ահաբեկչության, անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարի  և այլ ոլորտներում ԱՊՀ անդամ երկրների փորձն ու դատախազությունների գործառույթները:
Նիստի օրակարգում են նաև անդամ երկրներում հանցավորության, դատախազական և քննչական գործունեության, հանցավորության դեմ պայքարում միջազգային պայմանագրերի կատարման ընդհանուր վիճակի, Համակարգող խորհրդի՝ 2021թ. գործունեության արդյունքների վերաբերյալ զեկույցները, ինչպես նաև՝ նախորդ տարիներին համակարգող խորհրդի կողմից հաստատված՝ առանձին ուղղություններով համագործակցության ծրագրերով նախատեսված միջոցառումների իրականացման, համագործակցության նոր հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
ԱՊՀ անդամ երկրների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի նիստի շրջանակում ՀՀ գլխավոր դատախազը հանդիպումներ կունենա գործընկեր առանձին երկրների գլխավոր դատախազների հետ:

Генеральный прокурор РА Артур Давтян отбыл в Беларусь
Генеральный прокурор РА Артур Давтян с рабочим визитом отбыл в Республику Беларусь для участия в 32-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров Содружества Независимых Государств, которое пройдет в Минске.
На очередном ежегодном заседании Координационного совета будет обсуждаться опыт государств-участников СНГ и функции прокуратур в таких сферах как легализация и возврат приобретенных незаконным путем активов, защита прав предпринимателей в рамках уголовных производств, борьбы с экстремизмом, терроризмом и нелегальной миграцией.
В повестку заседания также включены вопросы общего состояния реализации международных договоров в сфере борьбы против преступности, прокурорской и следственной деятельности, отчеты о результатах деятельности Координационного совета в 2021 году, а также вопросы, касающиеся реализации мероприятий, которые предусмотрены утвержденными Координационным советом программами сотрудничества по отдельным направлениям и новых возможностей сотрудничества.
В рамках заседания Координационного совета генеральных прокуроров государств-членов СНГ пройдут встречи генерального прокурора РА с генеральными прокурорами отдельных стран-партнеров.