ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն: ՀՀ գլխավոր դատախազը կմասնակցի հունիսի 15-18-ին Սանկտ Պետերբուրգում անցկացվող 25-րդ հոբելյանական միջազգային տնտեսական համաժողովին։
Այցը տեղի է ունենում համաժողովի կազմկոմիտեի փոխնախագահ, պատասխանատու քարտուղար, ՌԴ նախագահի խորհրդական Անտոն Կոբյակովի, ինչպես նաև ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հրավերով:
Արթուր Դավթյանը մասնակցություն կունենա համաժողովի շրջանակում կայանալիք «Պաշտպանվելու իրավունք. գործարարությունը Ռուսաստանում և արտերկրում» թեմայով պանելային քննարկմանը, որի ընթացքում կքննարկվեն տարբեր երկրներում ազատ գործարար հարաբերությունների և արտաքին ներդրումների իրավական պաշտպանության կառուցակարգերի, դրանց արդյունավետության ապահովման միջազգային փորձի փոխանակմանը վերաբերող հարցեր:

Генеральный прокурор Республики Армения с рабочим визитом посетил Российскую Федерацию
Генеральный прокурор РА Артур Давтян с рабочим визитом посетил Российскую Федерацию. Артур Давтян примет участие в 25-м юбилейном Международном экономическом форуме, который пройдет в Санкт-Петербурге с 15 по 18 июня.
Визит проходит по приглашению заместителя председателя Оргкомитета форума, ответственного секретаря, советника президента Российской Федерации Антона Кобякова, а также генерального прокурора Российской Федерации Игоря Краснова.
Артур Давтян примет участие в панельной дискуссии «Право на защиту. Бизнес в России и за рубежом» конференции, проводимой в рамках форума. На ней будут обсуждаться вопросы свободных деловых отношений в разных странах, структур правовой защиты иностранных инвестиций и обмена международным опытом для обеспечения их эффективности.
В рамках конференции также запланирована двусторонняя встреча с генеральным прокурором России Игорем Красновым.