Ընտրակաշառք տալու կասկածանքով ձերբակալվել է դաշինքի պատգամավորության թեկնածու և մեկ անձ. ՀՀ ԿԸՀ միջնորդություն է ներկայացվել
ՀՀ ԱԱԾ Երևանի քաղաքային վարչությունում նախապատրաստված նյութերով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի մի խումբ բնակիչներ, գալով նախնական համաձայնության, հունիսի 20-ին նշանակված ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու և կուսակցությունների դաշինքի, վերջինիս ցուցակում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածուի օգտին կողմ քվեարկելու համար, նույն վարչական շրջանի մի շարք ընտրողներին անձամբ և միջնորդների միջոցով 2021թ. հունիսի 14-ին առաջարկել, խոստացել կամ տրամադրել են 20.000-ական ՀՀ դրամ կաշառք:
Մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ ընտրողներին կաշառք տալու, ստանալու և ընտրակաշառքի միջնորդության՝ նշված դեպքերի առթիվ ՀՀ գլխավոր դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական  օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 4-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերի, 154.9-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քննչական ենթակայության կարգով քրեական գործը դատախազությունից ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ նախաքննություն կատարելու համար:
Նշված արարքները կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է երկու անձ:
Նկատի ունենալով, որ նրանցից մեկն ընդգրկված է դաշինքի պատգամավորության թեկնածուների ցուցակում՝ քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից օրենքով սահմանված կարգով միջնորդություններ են ներկայացվել ՀՀ ԿԸՀ՝ նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ:

Один кандидат от блока был задержан по подозрению в даче предвыборных взяток: в ЦИК РА подано ходатайство
Согласно материалам, подготовленным в Ереванском городском управлении СНБ РА, были получены фактические данные о том, что группа жителей административного района Канакер-Зейтун города Еревана по предварительному сговору чтобы участвовать в внеочередных выборах в Национальное собрание РА 20 июня и проголосовать за блок партий, кандидата в депутаты, включенного в список последнего, ряду избирателей одного и того же административного округа лично и через посредников 14 июня 2021г, предлагала, обещала или давала взятку в размере 20.000 драм РА каждому.
В связи с указанными случаями дачи, приема и посредничества взятки группой лиц по предварительному сговору в Генеральной прокуратуре РА возбуждено уголовное дело по признакам части 1, пунктов 1 и 2 части 4 статьи 154.2, части 1 статьи 154.9 Уголовного кодекса РА.
Уголовное дело в порядке следственной подведомственности направлено из прокуратуры в Специальную следственную службу РА для предварительного расследования.
По подозрению в совершении указанных действий задержаны два лица.
Учитывая, что одни из них включен в список кандидатов в депутаты от блока, прокурором, осуществляющим надзор за законностью предварительного расследования уголовного дела, в Центральную избирательную комиссию РА были поданы ходатайства о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении него и лишение свободы.