Երկու անձ բռնվել է դաշինքի օգտին քվեարկելու նպատակով ընտողներին առերևույթ ընտրակաշառք բաժանելու համար 9մլն դրամ գումարի փոխանցման պահին. նրանք ձերբակալվել են
ՀՀ ոստիկանությունում օպերատիվ տվյալներ են ստացվել 2021թ.-ի հունիսի 20-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցող դաշինքի օգտին քվեներ ապահովելու և Ջանֆիդա գյուղի բնակիչների շրջանում ընտրակաշառք բաժանելու համար Արմավիր քաղաքի նախկին քաղաքապետի՝ նույն դաշինքի պատգամավորության թեկնածուների ցուցակում ընդգրկված Ռ. Խ.-ի կողմից, նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայան, Ջանֆիդա գյուղի բնակիչ Գ.Պ.-ին 9.000.000 ՀՀ դրամ գումար փոխանցելու վերաբերյալ:
ՀՀ ոստիկանության ծառայողների կողմից ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների արդյունքում 2021թ. հունիսի  10-ին,  ժամը 16։30-ին, Ջանֆիդա գյուղում գտնվող Գ. Պ.-ի տանը վերոնշյալ երկու անձինք բռնվել են 9.000.000 ՀՀ դրամ ընտրակաշառքի գումարի փոխանցման պահին։ Ընդ որում՝ ոստիկանության աշխատակիցներին տեսնելուն պես նրանք դուրս՝ դեպի տան բակ են նետել իրենց ձեռքում գտնվող՝ պոլիէթիլենային տոպրակով ընտրակաշառքի առարկա հանդիսացող գորմարը, որ հայտնաբերվել և վերցվել է դեպքի վայրի զննությամբ։
Նախապատրաստված նյութերով դեպքի առթիվ նույն օրը Արմավիրի մարզի դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանշներով, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությանը:
Ռ. Խ.-ն և Գ.Պ.-ն բերման են ենթարկվել Ոստիկանության Արմավիրի բաժին և ձերբակալվել: Նրանք հրաժարվել են ցուցմունք տալ:

Two people were caught at the moment of distributing election bribe amounting 9 million AMD to vote for the alliance: they were arrested
Operative data was received at the RA Police on R. Kh., who is involved in the list of the same alliance on transferring 9.000.000 AMD to G. P., a resident of Janfida village to give election bribe and provide votes for the alliance among the residents of Janfida on the forthcoming early parliamentary elections of 20 June 2021.
In the result of joint measures undertaken by the RA Police officers the above-mentioned two people were caught at G. P.’s house at the moment of transferring the amount of 9.000.000 AMD election bribe on June 10, 2021 at 16:30 o’clock. Moreover, as soon as they saw the policemen, they threw out the plastic bag which was found.
On the same day a criminal case was initiated at the Prosecutor’s Office of Armavir region under Article 34-154.2, Part 2 of the RA Criminal Code and the preliminary investigation was assigned to the Regional Investigative Department of Armavir of the RA Investigative Committee.
R. Kh. and G. P. were taken to the Police Department of Armavir and were arrested. They refused to testify.