Երկու անձ բռնվել է դաշինքի օգտին քվեարկելու նպատակով ընտողներին առերևույթ ընտրակաշառք բաժանելու համար 9մլն դրամ գումարի փոխանցման պահին. նրանք ձերբակալվել են
ՀՀ ոստիկանությունում օպերատիվ տվյալներ են ստացվել 2021թ.-ի հունիսի 20-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցող դաշինքի օգտին քվեներ ապահովելու և Ջանֆիդա գյուղի բնակիչների շրջանում ընտրակաշառք բաժանելու համար Արմավիր քաղաքի նախկին քաղաքապետի՝ նույն դաշինքի պատգամավորության թեկնածուների ցուցակում ընդգրկված Ռ. Խ.-ի կողմից, նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայան, Ջանֆիդա գյուղի բնակիչ Գ.Պ.-ին 9.000.000 ՀՀ դրամ գումար փոխանցելու վերաբերյալ:
ՀՀ ոստիկանության ծառայողների կողմից ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների արդյունքում 2021թ. հունիսի  10-ին,  ժամը 16։30-ին, Ջանֆիդա գյուղում գտնվող Գ. Պ.-ի տանը վերոնշյալ երկու անձինք բռնվել են 9.000.000 ՀՀ դրամ ընտրակաշառքի գումարի փոխանցման պահին։ Ընդ որում՝ ոստիկանության աշխատակիցներին տեսնելուն պես նրանք դուրս՝ դեպի տան բակ են նետել իրենց ձեռքում գտնվող՝ պոլիէթիլենային տոպրակով ընտրակաշառքի առարկա հանդիսացող գորմարը, որ հայտնաբերվել և վերցվել է դեպքի վայրի զննությամբ։
Նախապատրաստված նյութերով դեպքի առթիվ նույն օրը Արմավիրի մարզի դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանշներով, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությանը:
Ռ. Խ.-ն և Գ.Պ.-ն բերման են ենթարկվել Ոստիկանության Արմավիրի բաժին և ձերբակալվել: Նրանք հրաժարվել են ցուցմունք տալ:

Два человека были пойманы на даче избирателям взяток на сумму более 9 млн драм, чтобы проголосовать за блок: они были задержаны
В Полицию РА поступили оперативные данные о перечислении суммы в размере 9,000,000 драм РА жителю села Джанфида по заранее достигнутой договоренности с Р.Х., включенным в список депутатских кандидатов блока бывшего мэра Армавира с целью обеспечения голосов в пользу того же блока, участвующего на внеочередных выборах 20-го июня 2021г.
В результате совместных мероприятий, предпринятых сотрудниками Полиции РА, 10-го июня 2021г. в 16:30 г., вышеуказанные два лица были задержаны в момент передачи предвыборной взятки в размере 9,000,000 драм РА в доме Г.П., находящемся в селе Джанфида. Причем, как только они увидели сотрудников полиции, бросили полиэтиленовый пакет, являющийся предметом избирательной взятки, во двор дома, который был обнаружен и изъят при осмотре места происшествия.
В тот же день в Прокуратуре Армавирской области по подготовленным материалам было возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 2 статьи 34-154.2 Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому поручено Армавирскому следственному управлению СК РА.
Р. Х. и Г.П. были доставлены в Армавирское отделение полиции и арестованы. От дачи показаний отказались.