ՀՀ դատախազությունը հետևողական է լինելու ընտրական հանցագործությունների բացահայտման հարցում
Նկատի ունենալով, որ 2021թ. հունիսի 7-ին մեկնարկում է հունիսի 20-ին կայանալիք Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների պաշտոնական քարոզարշավը՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հանրային իրազեկվածությունը բարձրացնելու, ընտրությունների ամբողջ ընթացքում ներգրավված բոլոր սուբյեկտներին հնարավոր հանցավոր վարքագծից զերծ պահելու նպատակով տեղեկացնում է այն արարքների մասին, որոնք համարվում են հատկապես նախընտրական շրջանին բնորոշ ընտրական հանցագործություններ և ինչպիսի պատիժներ են նախատեսված դրանք կատարողների համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն զգուշացնում է, որ ընտրական հանցագործությունների բացահայտման և դրանք կատարողների հայտնաբերման և պատասխանատվության ենթարկելու հարցում դրսևորվելու է առանձնահատուկ հետևողականություն:
Քաղաքացիներին հորդորում ենք ընտրական հանցագործությունների մասին տեղեկություններ ունենալու, դրանց վերաբերյալ փաստական տվյալների տիրապետելու դեպքում անմիջապես դիմել ՀՀ գլխավոր դատախազություն:

Генеральная прокуратура РА будет последовательна в вопросе раскрытия нарушений на выборах
Учитывая то, что 07-го июня 2021г. начинается официальная кампания по внеочередным выборам в Национальное собрание, для повышения общественной осведомленности, предотвращения возможного преступного поведения всех субъектов, вовлеченных в ходе выборов, Генеральная прокуратура РА сообщает о тех деяниях, которые являются нарушениями на выборах, также о том какие наказания предусмотрены для этих деяний.
Генеральная прокуратура РА предупреждает, что будет проявлена особая последовательность в раскрытии нарушений на выборах, установлении преступников и привлечении их к ответственности.
В случае распоряжения сведениями о нарушениях и фактическими данными призываем граждан немедленно обращаться в Генеральную прокуратуру РА.