ՀՀ դատախազությունը հետևողական է լինելու ընտրական հանցագործությունների բացահայտման հարցում
Նկատի ունենալով, որ 2021թ. հունիսի 7-ին մեկնարկում է հունիսի 20-ին կայանալիք Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների պաշտոնական քարոզարշավը՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հանրային իրազեկվածությունը բարձրացնելու, ընտրությունների ամբողջ ընթացքում ներգրավված բոլոր սուբյեկտներին հնարավոր հանցավոր վարքագծից զերծ պահելու նպատակով տեղեկացնում է այն արարքների մասին, որոնք համարվում են հատկապես նախընտրական շրջանին բնորոշ ընտրական հանցագործություններ և ինչպիսի պատիժներ են նախատեսված դրանք կատարողների համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն զգուշացնում է, որ ընտրական հանցագործությունների բացահայտման և դրանք կատարողների հայտնաբերման և պատասխանատվության ենթարկելու հարցում դրսևորվելու է առանձնահատուկ հետևողականություն:
Քաղաքացիներին հորդորում ենք ընտրական հանցագործությունների մասին տեղեկություններ ունենալու, դրանց վերաբերյալ փաստական տվյալների տիրապետելու դեպքում անմիջապես դիմել ՀՀ գլխավոր դատախազություն:

The RA Prosecutor General's Office will be consistent in detecting violations of the elections
Taking into account that on June 07, 2021, the official campaign for the elections to the National Assembly, which will be held on June 20 begins, with a view to raise public awareness, prevent possible criminal behavior of all subjects involved in the elections, the RA Prosecutor General's Office informs about the acts that are considered violations of the elections, as well as what penalties are provided for that acts.
The RA Prosecutor General's Office warns that a special consistency will be shown in detecting violations of the elections, identifying criminals and bringing them to justice.
In case of possessing information on violations and factual data, we urge citizens to immediately contact the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia.