Արցախի Հանրապետության նախագահն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Արցախում: Նրան ընդունել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հետպատերազմյան շրջանում Արցախի Հանրապետությունում քաղաքացիների կյանքի, տեղաշարժի և կենսական այլ իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված պետական ինստիտուտների գործունեության կազմակերպմանը, իրավակարգի և օրինականության ապահովման՝ իրավապահ մարմինների գործառույթների իրականացման բնականոնության ապահովմանը, ՊԲ զինծառայողների ծառայողական պարտականություններին և իրավունքներին առնչվող հարցեր:
Քննարկվել է նաև ռազմական գործողությունների հետևանքով զոհված հայ զինծառայողների մարմինների, անհայտ կորած զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքների, Ադրբեջանի տիրապետության տակ գտնվող հայ ռազմագերիների և մնացած անձանց վերադարձման ուղղությամբ կատարվող գործընթացներում ՀՀ և ԱՀ իրավապահ մարմինների գործառույթները համակարգված իրականացնելու խնդիրները:
Արթուր Դավթյանը նշել է, որ ՀՀ դատախազությունը բոլոր հնարավոր միջոցներով շարունակում է աջակցել Արցախի դատախազությանը՝ ներկայիս բարդ իրավիճակում հանցավորության դեմ պայքարում, քրեական վարույթների շրջանակներում իր դատավարական գործառույթների իրականացմանը, ինչպես նաև ԱՀ-ում քրեական արդարադատության և իրավապահ համակարգում նախատեսվող վերափոխումներին:

Президент Республики Арцах принял Генерального прокурора РА Артура Давтяна
Генеральный прокурор РА Артур Давтян с рабочим визитом находится в Арцахе. Его принял президент Республики Арцах Араик Арутюнян.
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с организацией деятельности государственных учреждений в послевоенный период в Республике Арцах, направленной на защиту жизни граждан, защиту других жизненно важных прав, обеспечение верховенства закона и правопорядка, обеспечение деятельности правоохранительных органов и служебных обязанностей военнослужащих АО.
Были обсуждены также вопросы систематизированного осуществления функций правоохранительных органов Республики Армения и Республики Арцах в процессах поисков тел погибших в результате военных действий армянских военнослужащих и на поиски без вести пропавших и возвращения армянских военнопленных и гражданских лиц.
Артур Давтян отметил, что прокуратура РА в этой сложной ситуации продолжает всеми возможными средствами содействовать прокуратуре Арцаха в борьбе с преступностью, осуществлении процессуальных функций в рамках уголовного производства, а также преобразованиям, предусмотренным в системе уголовного правосудия и правоохранительной системы Республики Арцах.