ՀՀ գլխավոր դատախազը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Ոստիկանության օրվա առթիվ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Ոստիկանության օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես նշվում է.
«Ոստիկանության հարգելի՛ ծառայողներ և վետերաններ,
ՀՀ դատախազության և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ, որը մասնագիտական տոն լինելուց առաջ նախ համակարգի կայացվածության և մեր պետականության ամրապնդման, ներքին անվտանգության ակունքներում վերջինիս կանգնած լինելու խոսուն վկայությունն է:
Ձեր ներդրումը մեր երկրում ժողովրդավարության, իրավակարգի և օրինականության,  քաղաքացիների շահերի ու իրավունքների պաշտպանության, հասարակական կարգի պահպանման առաքելության մեջ դժվար է գերագնահատել: Առաքելություն, որ Ոստիկանությունն այսօր իրականացնում է պատվի և պատասխանատվության մեծ զգացումով՝ արդարորեն վաստակելով մեր հանրության վստահությունը, հարգանքն ու պատկառանքը:
Հատկապես ներկայիս ժամանակաշրջանում հասարակության ուշադրության կենտրոնում էր արտակարգ իրավիճակով պայմանավորված քաղաքացիների հետ  ոստիկանների ամենօրյա անխոնջ աշխատանքը: Դրա շնորհիվ, մեր աչքի առջև, նաև ի դեմս շարքային ոստիկանի ու ոստիկանության սպայի, հիրավի, վերարժևորվում է նոր, իր ժողովրդի հոգսով ապրող, նրան սրտակից ու կարեկից, անհրաժեշտության դեպքում հանուն համընդհանուր բարօրության՝ սեփական առողջությունը վտանգի տակ դնելով օր ու գիշեր իրեն վերապահված դիրքում, հենակետում իր պարտականություններն արժանապատվորեն կատարող հանրային ծառայողի կերպարը:
Այսպիսի գնահատանքն, անշուշտ, ոչ միայն գոհանալու, այլ նաև ավելի պատասխանատվությամբ գործելու ազդակ է, որովհետև սահմանվում է աշխատաոճի, մարդկանց հետ հաղորդակցության, համակարգի առջև դրվող խնդիրների լուծման մի նոր, ավելի բարձր նշաձող, որն ամեն օր հաղթահարելու կարևորությունը, վստահ եմ, գիտակցում է յուրաքանչյուր ոստիկան:
Մենք միասին կանգնած ենք հանցավորության դեմ պայքարի առաջնագծում: Իրավախախտումների,  հանցագործությունների կանխարգելումը դրանց դեմ անողոք և անզիջում պայքարը շարունակում է մնալ մեր ընդհանուր առաջնահերթությունը: Այս խնդրի լուծման ճանապարհին իրավապահ բոլոր օղակների միջև ներկայումս ձևավորված համագործակցության բարձր մակարդակը երաշխավորում է այդ պայքարում մեր՝ այլընտրանք չունեցող շարունակական հաղթանակը:
Ոստիկանության սիրելի՛ աշխատակիցներ,
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական այս գեղեցիկ տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ առաջին հերթին բնականոն ծառայություն և անդադար ձեռքբերումներ ինչպես անձնական ու ընտանեկան կյանքում, այնպես էլ ձեր բարդ, պատասխանատու և պատվաբեր աշխատանքում՝ հանուն մեր պետության և ժողովրդի բարօրության, անվտանգության և հանուն մեր վերելքի անխափան երթի»:

Генеральный прокурор РА направил поздравительное послание по случаю Дня полиции РА
Генеральный прокурор РА Артур Давтян направил поздравительное послание по случаю Дня полиции РА. В послании, в частности, говорится:
«Уважаемые служащие и ветераны Полиции!
От имени прокуратуры РА и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем сотрудника Полиции, который, кроме профессионального праздника, является прежде всего свидетельством основания системы, укрепления нашей государственности. Трудно переоценить ваш вклад в миссию демократии, правопорядка и законности, защиты интересов и прав граждан и поддержания общественного порядка в нашей стране. Миссия, которую сегодня выполняет Полиция с большим чувством чести и ответственности, справедливо заслуживая доверие, уважение нашего общества.
Особенно в эти дни, ежедневная неутомимая работа сотрудников полиции с гражданами в связи с чрезвычайным положением находилась в центре общественного внимания. Благодаря этому, на наших глазах, в лице рядового и офицера полиции, действительно переоценивается новый образ государственного служащего, который в случае необходимости для общего блага, день и ночь подвергая опасности свое собственное здоровье с достоинством выполняет свои обязанности.
Такая оценка, конечно, является не только сигналом довольствия, но и более ответственного подхода, поскольку она устанавливает новый, более высокий стандарт стиля работы, общения с людьми, разрешения задач, поставленных перед системой, и, я уверен, каждый сотрудник осознает необходимость его преодолевания каждый день.
Вместе мы стоим на переднем крае борьбы с преступностью. Предотвращение правонарушений, преступлений, беспощадная и неотступная борьба против них остается нашим общим приоритетом. На пути к решению этой задачи высокий уровень сотрудничества, сформированного на данный момент между всеми правоохранительными органами гарантирует нам дальнейшую победу в этой борьбе.
Дорогие служащие Полиции!
Еще раз поздравляя вас с этим прекрасным профессиональным праздником, я желаю вам, прежде всего, постоянных достижений как в личной и семейной жизни, так и в вашей трудной, ответственной и почетной работе во благо нашего государства и народа, безопастности и непрерывного пути нашего прогресса ».