ՀՀ ներկայացուցիչները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել «Միասին ընդդեմ կոռուպցիայի» թեմայով հակակոռուպցիոն երիտասարդական միջազգային մրցույթում
ԱՊՀ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի գործունեության շրջանակում անցկացվող «Միասին ընդդեմ կոռուպցիայի» թեմայով հակակոռուպցիոն սոցիալական գովազդի երիտասարդական միջազգային մրցույթում Հայաստանի Հանրապետության 2 ներկայացուցիչների աշխատանքները 20 հազար տեսահոլովակների և պաստառների շարքում արժանացել են երկրորդ մրցանակի «Լավագույն պաստառ» և «Լավագույն տեսահոլովակ» անվանակարգերում:
«Լավագույն տեսահոլովակ» անվանակարգում մրցանակի է արժանացել  Հայ-ռուսական համալսարանի ուսանողներ Աննա Սարուխանյանի և Լուիզա Մելքոնյանի համատեղ ներկայացրած «Որտեղ խոսում է փողը, այնտեղ լռում է խիղճը» աշխատանքը, որը երկրորդ տեղը կիսել է Հարավաֆրիկյան Հանրապետության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ներկայացուցիչների հեղինակած հոլովակների հետ: Այս անվանակարգում լավագույնն  է ճանաչվել Բելառուսի ներկայացուցչի աշխատանքը:
Իսկ «Լավագույն պաստառ» անվանակարգում երկրորդ պատվավոր տեղն զբաղեցրել է Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ուսանողուհի Ոսկեհատ Թադևոսյանի «Վերջ կոռուպցիային» աշխատանքը, որն ընդամենը մեկ միավորով է զիջել Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցչի հեղինակած պաստառին:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա Մոսկվայում, դեկտեմբերի սկզբին՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվա առթիվ:
Հատկանշական է այն հանգամանքը, որ Հայաստանից ներկայացված աշխատանքները նման արդյունքներ են ապահովել միջազգային սույն մրցույթին մասնակցած 10 երկրներից ներկայացված ընդհանուր առմամբ ավելի քան 20 000 տեսահոլովակների և պաստառների պայմաններում: Ինչպես արդեն տեղեկացվել է 2019թ. «Միասին ընդդեմ կոռուպցիայի» թեմայով հակակոռուպցիոն սոցիալական գովազդի երիտասարդական միջազգային մրցույթում ներգրավված են եղել ոչ միայն ԱՊՀ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի անդամ երկրները՝ Հայաստանը, Բելառուսը, Ռուսաստանի Դաշնությունը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը և Տաջիկստանը, այլ նաև BRICS-ի անդամ երկրները՝ Հնդկաստանը, ՉԺՀ-ն, Հարավաֆրիկյան Հանրապետությունը և Բրազիլիան:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հանդես է գալիս որպես նշված մրցույթի համակազմակերպիչ:
Մրցույթի շրջանակներում 14-ից մինչև 35 տարեկան քաղաքացիները, երիտասարդական ստեղծագործական խմբերը պետք է պատրաստեին և ներկայացնեին սոցիալական գովազդի պաստառներ և տեսահոլովակներ՝ դրանցում յուրօրինակ, ինքնատիպ, դիպուկ և տպավորիչ կերպով արտացոլելով իրենց պատկերացումները կոռուպցիայի՝ իբրև անհանդուրժելի սոցիալական, հասարակական երևույթի և դրա դեմ պայքարի, ամենատարբեր ոլորտներում դրա դրսևորումների, բացասական հետևանքների, ինչպես նաև այս ոլորտում միջազգային համագործակցության վերաբերյալ:

Представители РА заняли состязательные места в международном молодежном антикоррупционном конкурсе на тему Вместе против коррупции!
В международном молодежном конкурсе социальной антикоррупционной рекламы на тему Вместе против коррупции!, осуществлённом в рамках деятельности Межгосударственного совета по противодействию коррупции СНГ, работы 2 представителей Республики Армения среди 20 тысяч видеороликов и плакатов удостоились второго приза в номинациях Лучший плакат и Лучший видеоролик.
В номинации Лучший видеоролик была признана совместная работа студентов Российско-Армянского университета - Анны Саруханян и Луизы Мелконян Где говорят деньги, там молчит совесть, которая поделила второе место с видеороликами представителей Южно-Африканской Республики и Китайской Народной Республики. Лучшей в этой номинации была признана работа представителя Беларусь.
В номинации «Лучший плакат» второе почетное место заняла работа Воскеат Тадевосян - студентки Ереванской государственной академии художеств «Стоп, коррупция», которая всего лишь на одно очко уступила плакату представителя Российской Федерации.
Торжественная церемония награждения состоится в начале декабря в Москве по случаю Международного дня борьбы с коррупцией.
Примечательно то, что работы, представленные Арменией обеспечили такие результаты в условиях более чем 20 000 видеороликах и плакатах, представленных в целом из 10 стран, участвующих в этом международном конкурсе. Как уже было сообщено в международном молодежном конкурсе антикоррупционной социальной рекламы на тему Вместе против коррупции!в 2019 году были вовлечены не только государства-участники Межгосударственного совета по противодействию коррупции СНГ - Армения, Беларусь, Российская Федерация, Казахстан, Кыргызстан и Таджикистан, но и государства БРИКС - Индия, КНР, Южно-Африканская Республика и Бразилия.
Напомним, что Генеральная прокуратура РА является соорганизатором указанного конкурса.
В рамках конкурса, граждане от 14 до 35 лет, молодежные творческие группы должны были подготовить и представить плакаты социальной рекламы и видеоролики, где уникальным, своеобразным, осязаемым и впечатляющим образом отразили бы свои представления о коррупции как нестерпимом социальном, общественном явлении.