Հայաստանում իր առաքելությունն ավարտող ԵԽ երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովան այցելել էր ՀՀ գլխավոր դատախազություն
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն ընդունել է Երևանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային, ով ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում:
ՀՀ գլխավոր դատախազը  բարձր է գնահատել Եվրոպայի խորհրդի դերակատարությունը և աջակցությունը Հայաստանում ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների պաշտպանության ինստիտուցիոնալ զարգացման, դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումների իրականացման գործընթացներում և  շնորհակալություն է հայտնել տիկին Վուտովային այդ շրջանակներում ՀՀ դատախազության հետ համատեղ ծրագրերի առաջմղմանը և իրագործմանն ուղղված համագործակցությունը խորացնելու հարցում ԵԽ երևանյան գրասենյակի ունեցած մեծ ներդրման համար։ ՀՀ-ում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբող Արթուր Դավթյանը տիկին Վուտովային մաղթել է հաջողություններ իր հետագա աշխատանքային գործունեության ընթացքում։
Շնորհակալություն հայտնելով նախընթաց շրջանում Երևանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի և ՀՀ գլխավոր դատախազության միջև փոխադարձ վստահության վրա ձևավորված աշխատանքային սերտ և կառուցողական հարաբերությունների համար՝ տիկին Վուտովան համոզմունք է հայտնել, որ այդ ընթացքում նախանշված և ընթացքի մեջ գտնվող ծրագրերը հաջողությամբ կշարունակվեն՝ նպաստելով Հայաստանում քրեական արդարադատության զարգացմանը, օրենքի գերակայության ամրապնդմանը, կոռուպցիայի, հանցավորության դեմ համակողմանի և համակարգային պայքարի արդիականացմանն ու արդյունավետության բարձրացմանը, մարդու իրավունքների պաշտպանության եվրոպական արժեքային միջավայրին Հայաստանի առավել ինտեգրմանը։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել դատաիրավական ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումների, կոռուպցիայի դեմ պայքարի կառուցակարգերի վերաբերյալ։
Անդրադարձ է կատարվել նաև «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքով ՀՀ դատախազության համար նախատեսված գործառույթների, այս ինստիտուտի ներդրման նպատակով ՀՀ դատախազությունում իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքների մասին։

Руководитель офиса Совета Европы в Ереване Наталья Вутова, которая завершает свою миссию в Армении, посетила Генеральную прокуратуру РА
Генеральный прокурор Республики Армения Артур Давтян принял руководителя офиса Совета Европы в Ереване Наталью Вутову, которая завершает свою миссию в Армении.
Генеральный прокурор РА высоко оценил роль Совета Европы и его поддержку в процессе институционального развития демократии и защиты прав человека в Армении, реализации судебно-правовых реформ, поблагодарив госпожу Вутову за огромный вклад ереванского офиса Совета Европы  в содействии и продвижении совместных с прокуратурой РА программ в рамках этих реформ.
Поблагодарив за тесные и конструктивные рабочие отношения, сформированные на взаимном доверии между офисом Совета Европы в Ереване и Генеральной прокуратурой РА, госпожа Вутова выразила уверенность, что намеченные за указанный период и находящиеся в процессе программы будут успешно продолжатся, способствуя развитию уголовного правосудия в Армении, укреплению верховенства закона, модернизации и повышению эффективности всесторонней и системной борьбы с коррупцией и преступностью, интеграции Армении в европейскую ценностную среду для защиты прав человека.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями относительно законодательных реформ  в судебно-правовой сфере, механизмов борьбы с коррупцией.
Были затронуты также подготовительные работы, осуществляемые в прокуратуре РА для функций прокуратуры РА, предусмотренных законом «О взыскании имущества незаконного происхождения» и внедрения указанного института.