ՀՀ զինվորական դատախազ Վահե Հարությունյանն այցելել է կենտրոնական զինվորական հավաքակայան
ՀՀ զինվորական դատախազ Վահե Հարությունյանը 2019 թվականի հունվարի 24-ին աշխատանքային այց է կատարել կենտրոնական զինվորական հավաքակայան։
Այցի շրջանակներում ծանոթանալով զորակոչային գործընթացի՝ հավաքակայանում իրականացվող փուլին՝ վերջինս անձամբ հետևել է բժշկական և մանդատային հանձնաժողովների աշխատանքներին, վիճակահանության գործընթացին, առանձնազրույցներ ունեցել զինակոչիկների և նրանց ուղեկցող հարազատների հետ։
Ընդհանուր առմամբ դրական գնահատելով իրականացվող աշխատանքները՝ զինվորական դատախազն նշված գործընթացներն իրականացնելու լիազորություններով օժտված պաշտոնատար անձանց տվել է կոնկրետ հանձնարարականներ, քննարկման առարկա դարձրել  զորակոչային հանձնաժողովի աշխատանքների առավել խնդրահարույց գործառույթների իրականացման օրենսդրական կարգավորումների հստակ կիրառման հանգամանքները։

Военный прокурор РА Ваге Арутюнян посетил центральную военную базу
Военный прокурор РА Ваге Арутюнян 24 января 2019 года с рабочим визитом посетил центральную военную базу.
В ходе визита он ознакомился с работой медицинской и мандатной комиссий, процессом жеребьёвки, а также побеседовал с призывниками и сопровождающими их родственниками.
В целом, положительно оценивая проделанную работу, военный прокурор дал конкретные поручения должностным лицам, уполномоченным осуществлять вышеуказанные процессы, обсудили обстоятельства чёткого применения законодательного регулирования наиболее проблемных функций призывной комиссии.