ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իրան
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն  աշխատանքային այցով մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: Այցը տեղի է ունենում ԻԻՀ գլխավոր դատախազ Մոհամադ Ջաֆար Մոնթազերիի հրավերով՝ 2017 թվականի նոյեմբերին ԱՊՀ մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի և Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների հերթական նիստերի շրջանակներում Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ՀՀ և ԻԻՀ գլխավոր դատախազների հանդիպման ընթացքում՝ երկու բարեկամ երկրների դատախազությունների միջև հետագա համագործակցությունը զարգացնելուն ուղղված պայմանավորվածությունների համատեքստում:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է հանդիպում ԻԻՀ գլխավոր դատախազ Մոհամադ Ջաֆար Մոնթազերիի հետ, որի ընթացքում կողմերը կքննարկեն հարևան երկրների դատախազական համակարգերի միջև գործնական շփումներն ու փորձի փոխանակումն առավել ակտիվացնելու, քրեական գործերով իրավական փոխօգնության պրակտիկան բարելավելու, երկու երկրների իրավապահ մարմինների կողմից անդրազգային բնույթի տարբեր հանցագործությունների դեմ համատեղ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնելուն վերաբերող հարցեր:
Նախատեսվում է այցի արդյունքներով ստորագրել ՀՀ և ԻԻՀ դատախազությունների միջև համագործակցության 2019-2020 թվականների ծրագիրը:

The RA Prosecutor General Artur Davtyan paid an official visit to Iran
RA Prosecutor General Artur Davtyan went to the Islamic Republic of Iran on a working visit. During the meeting of the Prosecutors General of the two friendly countries of the Republic of Armenia and the Islamic Republic of Iran in the framework of the regular meetings of the Coordinating Council of the Prosecutors General of the CIS member states and the Prosecutors General of the Shanghai Cooperation Organization member states held in November 2017 in St. Petersburg, in the context of agreements aimed at further development of cooperation between the prosecutor's offices of two friendly countries, the Iranian Prosecutor General Mohamad Jafar Montazeri invited his Armenian counterpart to the IRI.
A meeting of the Prosecutor Generals of the two countries is planned during the visit in course of which the parties will discuss issues related to improving the practice of mutual legal assistance in criminal matters, as well as increasing the productivity of joint struggle against various transnational crimes.
The outcome of the meeting will be the signing of a cooperation program for 2019-2020 between the Prosecutor’s offices of the Republic of Armenian and Islamic Republic of Iran.