ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով կադրային փոփոխություններ են կատարվել
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը ՀՀ դատախազության համակարգում կադրային մի քանի փոխատեղումներ և նշանակումներ կատարելու վերաբերյալ հրամաններ է ստորագրել: Մասնավորապես՝
• Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գևորգ Գևորգյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ, որը մինչ այդ թափուր էր:
• ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վիգեն Միլիտոնյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ:
• ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սարգիս Մնացականյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ:
• ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Ռաֆայել Երիցյանը նշանակվել է ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի դատախազ:

By the orders of the RA Prosecutor General staff changes have been made
The RA Prosecutor General Artur Davtyan has signed several orders on staff changes in the system of prosecutor’s office of the Republic of Armenia. In particular.
- The prosecutor of Avan and Nor Nork Administrative Districts of Yerevan , First Class Counselor of Justice Gevorg Gevorgyan has been transferred and appointed as the prosecutor of Shengavit administrative district, which had been vacant before.
- The prosecutor of Aragatsotn region, First Class Counselor of Justice Vigen Militonyan has been transferred and appointed as the prosecutor of Avan and Nor Nork Administrative Districts of Yerevan.
- The prosecutor of Gegharkunik region, First Class Counselor of Justice Sargis Mnatsakanyan has been transferred and appointed as the prosecutor of Aragatsotn region.
- Deputy Prosecutor of the RA Gegharkunik region , Third Class Counselor of Justice Rafael Yeritsyan has been appointed as the Prosecutor of the RA Gegharkunik region.