ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններով կադրային փոփոխություններ են կատարվել
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը ՀՀ դատախազության համակարգում կադրային մի քանի փոխատեղումներ և նշանակումներ կատարելու վերաբերյալ հրամաններ է ստորագրել: Մասնավորապես՝
• Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գևորգ Գևորգյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ, որը մինչ այդ թափուր էր:
• ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վիգեն Միլիտոնյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազ:
• ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սարգիս Մնացականյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ:
• ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի դատախազի տեղակալ, արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Ռաֆայել Երիցյանը նշանակվել է ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի դատախազ:

Приказами Генерального прокурора РА были осуществлены кадровые изменения
Генеральный прокурор  РА  Артур Давтян подписал несколько приказов  о кадровых изменениях в системе прокуратуры Республики Армения. В частности,
• Прокурор  административных округов Аван и Нор Норк г. Еревана , советник юстиции первого класса Геворг Геворгян был переведен и назначен  прокурором  административного округа Шенгавит г. Еревана,  который  до этого был вакантным.
• Прокурор   Арагацотнской области РА , советник юстиции первого класса Виген Милитонян  был переведен и назначен  прокурором  административных округов Аван и Нор Норк г. Еревана.
• Прокурор  Гегаркуникской области  РА , советник юстиции первого класса Саргис Мнацаканян был переведен и назначен  прокурором   Арагацотнской области РА.
• Заместитель прокурора  Гегаркуникской области  РА , советник юстиции третьего класса Рафаел Ерицян был назначен  прокурором  Гегаркуникской области  РА.