Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի հունիսի 11-ի Պետական իշխանության մարմիններում հաստիքների առավելագույն թիվը սահմանելու մասին» N 706-Ա որոշմամբ սահմանվել է ՀՀ դատախազության աշխատողների առավելագույն թվաքանակը՝ 629 հաստիք, նախկին 673 հաստիքի փոխարեն:
Նկատի ունենալով վերոգրյալը, 2018 թվականի հունիսի 18-ին հայտարարված Հայաստանի Հանրապետության դատախազության աշխատակազմի Երևան քաղաքի դատախազության տարածքային վարչության առաջին կարգի մասնագետի և Հայաստանի Հանրապետության դատախազության աշխատակազմի Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության տարածքային բաժնի առաջատար մասնագետի թափուր հաստիքների համար հայտարարված մրցույթները չեն կայանալու:

By the decision of the Prime Minister of the Republic of Armenia dated 11.06.2018 N 706-A, the maximum number of the employees of the RA Prosecutor’s Office instead of 673 has been set 629.
Taking into account the above mentioned the competition announced on 18.06.2018 for the position of leading specialist of the territorial division of the military prosecutor's office of Yerevan Garrison and first class specialist of the territorial department of the prosecutor's office of Yerevan city will not take place.