ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը կարճատև այցով մեկնել է Վրաստան
Վրաստանի գլխավոր դատախազ Իրակլի Շոթաձեի հրավերով այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով Թբիլիսի է մեկնել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ մասնակցելու Վրաստանի դատախազության 100-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին:
Այցի շրջանակներում ՀՀ գլխավոր դատախազը ներկա կգտնվի Վրաստանի գլխավոր դատախազությունում երկրի խորհրդարանի, կառավարության, Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի, ինչպես նաև միջազգային տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կազմակերպվող՝  Վրաստանի դատախազության հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված ընդունելությանը, ինչպես նաև Քվեմո Քարթլի մարզային դատախազության և Ռուսթավի շրջանային դատախազության նոր շենքի հանդիսավոր բացման արարողությանը և այլ միջոցառումներին:
Նախատեսվում է նաև, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը հանդիպուներ կունենա Վրաստանի, ինչպես նաև հանդիսավոր միջոցառումներին մասնակցող այլ երկրների գլխավոր դատախազների հետ՝ քննարկելու երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը և հետագա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։

The Prosecutor General of the Republic of Armenia Artur Davtyan left for Georgia with a short working visit
Prosecutor General of the Republic of Armenia Artur Davtyan has left for Tbilisi on a two-day working visit by the invitation of the Georgian Prosecutor General Irakli Shotadze to attend the ceremonial events dedicated to the 100th anniversary of the Georgian Prosecutor's Office.
The Prosecutor General of Armenia will meet with the Prosecutor General of Georgia, as well as with prosecutors of other countries participating in the celebrations, to discuss issues related to the development of bilateral relations and further cooperation.