ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը հանդիպել է նախորդ տարվա ընթացքում զավակներ ունեցած՝ դատախազության համակարգի աշխատակիցներին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այսօր, իր իսկ ձևավորած ավանդույթի համաձայն, նախատոնական օրերի շրջանակում հանդիպել է ՀՀ դատախազության համակարգի այն աշխատակիցներին, որոնց ընտանիքներում անցնող տարվա ընթացքում երեխա է ծնվել:
Շնորհավորելով բոլորին այդ ամենակարևոր ձեռքբերման՝ ընտանեկան համալրման համար՝ ՀՀ գլխավոր դատախազն ուրախությամբ արձանագրել է, որ այս տարի համակարգի աշխատակիցների ընտանիքներում ծնված երեխաների թիվն աճել է և հույս է հայտնել, որ այս միտումները կշարունակվեն գալիք տարվա ընթացքում:
Գլխավոր դատախազը նշել է որ նման համալրումը կարևորում է երկու հիմնական պատճառով. նախ՝ որովհետև բխում է մեր երկրում բնակչության թվաքանակի ավելացման ռազմավարական անհրաժեշտությունից և երկրորդ՝ ընտանիքում երեխաների ծնվելը ամենամեծ խթանն է մարդու համար իրենց զավակների անհոգ և անվտանգ մանկության, պայծառ ապագայի ապահովման համար, աշխատանքային գործունեությանը, ծառայողական պարտականությունների կատարմանն առավել մեծ պատվախնդրությամբ, եռանդով ու նվիրվածությամբ մոտենալու, սեփական հողին կառչած մնալու և ամենակարևորը՝ ճիշտ դաստիարակությամբ երեխաներից պետական մտածողությամբ օժտված քաղաքացիներ կերտելու համար:
Արթուր Դավթյանը հորդորեց չբավարարվել ձեռք բերածով, մտածել այն ուղղությամբ, որպեսզի ընտանիքներում, հատկապես՝ նորաստեղծ և երիտասարդ, երեխաների ճիչն ու աղաղակը տևական լինեն: Նաև այդ հանգամանքով պայմանավորված՝ տարվա ընթացքում զավակներ ունեցած բոլոր աշխատակիցները ՀՀ գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ ՀՀ դատախազության խնայված միջոցներից արժանացել են դրամական խրախուսանքի:
Բոլորին շնորհավորելով գալիք տոների կապակցությամբ՝ Արթուր Դավթյանը երեխաներին առողջություն ու հեքիաթային տոնական օրեր, իսկ ծնողներին՝ ընտանեկան մշտարթուն ջերմություն, սեր և ներդաշնակություն մաղթեց:

Генеральный прокурор РА Артур Давтян встретился с сотрудниками системы прокуратуры, у которых в прошлом году родились дети
Генеральный прокурор РА Артур Давтян сегодня, в рамках предпраздничных дней встретился с сотрудниками системы прокуратуры РА, в семьях которых в прошлом году родились дети.
Поздравив всех с этим самым важным достижением - пополнением в семье, генеральный прокурор РА с радостью отметил, что число детей, родившихся в семьях сотрудников системы в этом году увеличилось, и выразил надежду, что эти тенденции продолжатся в течение будущего года.
Генеральный прокурор отметил, что такое пополнение важно по двум основным причинам. Прежде всего, потому что вытекает из стратегической необходимости увеличения численности населения в нашей стране, а во-вторых, рождение детей в семье для человека это самый большой стимул для обеспечения безопасного детства, светлого будущего для своих детей, и для более серьезного отношения к работе и исполнению служебных обязанностей.
Артур Давтян призвал не останавливаться на достигнутом, и думать о том, чтобы шум и крики детей в семьях, особенно в новосозданных и молодых  были продолжительными. В связи с этим обстоятельством все сотрудники системы, у которых в течение года родились дети, по поручению генерального прокурора РА, из сбережений прокуратуры РА получили денежные поощрения.
Поздравив всех с наступающими праздниками, Артур Давтян пожелал детям здоровья и сказочных праздников, а родителям - семейного тепла, любви и гармонии.