«Medialab.am» լրատվական կայքի խմբագրության հասցեին սպառնալիքներ հնչեցնելու դեպքի առթիվ ՀՀ գլխավոր դատախազությունում քրեական գործ է հարուցվել
2018թ. փետրվարի 1-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչութուն են ուղարկվել ««Medialab.am» լրատվական կայքի աշխատակցի հասցեին սպառնալիքներ հնչեցնելու վերաբերյալ  տարբեր լրատվական կայքերում հրապարակված հոդվածները՝ ստուգողական գործողություններ կատարելու համար:
ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությունում նախապատրաստված նյութերով տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ 2018թ. հունվարի 28-ին «Hayk Berman Ohanyan» անունով հանդես եկած օգտատերը, համացանցի ֆեյսբուքյան կայքում տեսնելով «Medialab.am» լրատվական կայքից հղում կատարված «Բոշի ծաղիկները» ծաղրանկարը,  «Medialab.am» լրատվական կայքի ֆեյսբուքյան էջում և նշված կայքի գլխավոր խմբագիր Մարիաննա Գրիգորյանի անհատական նամակագրությամբ, վերջինիս հասցեին տվել է սպանության  սպառնալիքներ՝ կապված հիշյալ ծաղրանկարի հետ:
Նկատի ունենալով, որ նշված տվյալները ենթակա են լրիվ, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննության, դեպքի առթիվ  2018 թվականի փետրվարի 6-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ և նախաքննություն կատարելու համար ուղարկվել ՀՀ Քննչական կոմիտե:

РА General Prosecutor's Office has initiated a criminal case regarding the threats against the editor of «Medialab.am» information site
On February 1, 2018, articles published on various information sites about threats to the employee of the Medialab.am website have been sent from the RA Prosecutor General's Office to the General Department for Combating Organized Crime of the RA Police.
By the prepared materials of the Main Department for Combating Organized Crime of the RA Police, data have been received that on January 28, 2018 the user, who introduced himself as "Hayk Berman Ohanyan" when he saw the caricature "Boshi Tsahikner" referring to the news site "Medialab.am" on Facebook website, threatened the the chief editor of the mentioned site Marianna Grigoryan to kill regarding the above mentioned caricature.
Taking into account the fact that these data are subject to a full, objective and comprehensive investigation, on February 6, 2018, the RA Prosecutor General's Office has initiated a criminal case on the feautures of p. 1 Art. 137 of the RA Criminal Code and has sent it to the RA Investigative Committee for conducting preliminary investigation.