ՀՀ գլխավոր դատախազը մասնակցել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումներին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը դեկտեմբերի 9-ին մասնակցել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվա առթիվ Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների (ՔՀԿ) հակակոռուպցիոն կոալիցիայի կողմից կազմակերպված միջոցառմանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազը հանդես է եկել կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում դատախազության գործառույթների, գործունեության հիմնական արդյունքների, ինչպես նաև այս ոլորտում հանրության իրազեկությունը և կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով քաղաքացիական հասարակության հետ Դատախազության համագործակցության հիմնական ուղղությունների և առաջնահերթությունների վերաբերյալ ելույթով:
Միջոցառման ընթացքում ի դեմ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի և Իրավաբաններին հայկական ասոցիացիայի նախագահ Կարեն Զադոյանի՝  ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր ՀՀ գլխավոր դատախազության և ՔՀԿ-ների հակակոռուպցիոն կոալիցիայի միջև:  Այն ուղղված է կոռուպցիայի կանխարգելմանը և կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման համատեքստում տեղեկատվության փոխանակման, աշխատանքային քննարկումների և համատեղ այլ նախաձեռնությունների միջոցով հանրային մասնակցայնության բարձրացմանը, հակակոռուպցիոն բարեփոխումների իրականացմանը նպաստելուն, ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց շահերի և իրավունքների պաշտապանության  ապահովմանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազը նաև մասնակցել է միջազգային հակակոռուպցիոն օրվան նվիրված ամենամյա մրցանակաբաշխությանը և ընտրական գործընթացներն ակտիվ լուսաբանելու և կոռուպցիոն ռիսկերը որոշակիորն բացահայտելու ուղղությամբ կատարած աշխատանքի համար «Տարվա ԶԼՄ» անվանագարկում հաղթող ճանաչված «Ազատություն» ռադիոկայանին հանձնել մրցանակը:

Генеральный прокурор Республики Армения принял участие в мероприятиях, посвященных Международному дню борьбы с коррупцией
9-го декабря генеральный прокурор Республики Армения Артур Давтян принял участие в мероприятии, посвященном Международному дню борьбы с коррупцией. Мероприятие было организовано Армянской ассоциацией юристов и Антикоррупционной коалиции ОГО Армении.
Генеральный прокурор Республики Армения выступил с речью касательно основных результатов деятельности и функций прокуратуры в рамках борьбы с коррупцией, также основных направлений сотрудничества прокуратуры с гражданским обществом с целью повышения эффективности борьбы с коррупцией.
В ходе мероприятия генеральный прокурор РА Артур Давтян и президент Ассоциации юристов Армении Карен Задоян подписали меморандум о сотрудничестве между Генеральной прокуратурой РА и Антикоррупционной коалицией ОГО.
Генеральный прокурор РА также принял участие в ежегодной церемонии вручения премии, посвященной международному дню борьбы с коррупцией и за работу по выявлению коррупционных рисков и активное освещение избирательных процессов вручил награду радиостанцию «Азатутюн» в номинации «СМИ года».