ՀՀ գլխավոր դատախազը մասնակցել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումներին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը դեկտեմբերի 9-ին մասնակցել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվա առթիվ Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների (ՔՀԿ) հակակոռուպցիոն կոալիցիայի կողմից կազմակերպված միջոցառմանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազը հանդես է եկել կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում դատախազության գործառույթների, գործունեության հիմնական արդյունքների, ինչպես նաև այս ոլորտում հանրության իրազեկությունը և կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնելու նպատակով քաղաքացիական հասարակության հետ Դատախազության համագործակցության հիմնական ուղղությունների և առաջնահերթությունների վերաբերյալ ելույթով:
Միջոցառման ընթացքում ի դեմ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի և Իրավաբաններին հայկական ասոցիացիայի նախագահ Կարեն Զադոյանի՝  ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր ՀՀ գլխավոր դատախազության և ՔՀԿ-ների հակակոռուպցիոն կոալիցիայի միջև:  Այն ուղղված է կոռուպցիայի կանխարգելմանը և կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման համատեքստում տեղեկատվության փոխանակման, աշխատանքային քննարկումների և համատեղ այլ նախաձեռնությունների միջոցով հանրային մասնակցայնության բարձրացմանը, հակակոռուպցիոն բարեփոխումների իրականացմանը նպաստելուն, ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց շահերի և իրավունքների պաշտապանության  ապահովմանը:
ՀՀ գլխավոր դատախազը նաև մասնակցել է միջազգային հակակոռուպցիոն օրվան նվիրված ամենամյա մրցանակաբաշխությանը և ընտրական գործընթացներն ակտիվ լուսաբանելու և կոռուպցիոն ռիսկերը որոշակիորն բացահայտելու ուղղությամբ կատարած աշխատանքի համար «Տարվա ԶԼՄ» անվանագարկում հաղթող ճանաչված «Ազատություն» ռադիոկայանին հանձնել մրցանակը:

The Prosecutor General of the Republic of Armenia has participated in the events dedicated to the International Anti-Corruption Day
On December 9, the Prosecutor General of the Republic of Armenia Artur Davtyan has participated in the event dedicated to the International Anti-Corruption Day. The event has been organized by Armenian Lawyers’ Association and Anti-Corruption Coalition of Civil Society Organizations of Armenia.
The Prosecutor General of the Republic of Armenia has delivered a speech on the main results of the activities and functions of the Prosecutor's Office in the fight against corruption, as well as the main areas of cooperation between the prosecutor's office and civil society with a view to increase the efficiency in the fight against corruption.
The RA Prosecutor General Artur Davtyan and President of the Armenian Lawyers’ Association Karen Zadoyan has signed a memorandum on cooperation between the RA Prosecutor General's Office and the Anti-Corruption Coalition of CSOs.
The RA Prosecutor General has also participated in the annual award ceremony dedicated to the International Anti-Corruption Day and presented the award to the radio station "Azatutyun" in the nomination of "Mass Media of the Year" for the work of revealing corruption risks and the active coverage of electoral processes.