Դատախազության աշխատողի օրվա առթիվ ՀՀ Դատախազության մի շարք աշխատակիցներ արժանացել են պետական և գերատեսչական պարգևների
ՀՀ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ՀՀ վարչապետի միջնորդության հիման վրա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի 2020թ․ հունիսի 30-ի հրամանագրերով ՀՀ դատախազության մի շարք ներկայացուցիչներ արժանացել են պետական պարգևների և դասային աստիճանների։
Մասնավորապես ՀՀ Նախագահի հրամանագրով օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար «Մխիթար Գոշ» մեդալով են պարգատրվել՝
ՀՀ գլխավոր դատախազության՝ Հատուկ քննչական ծառայության վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արսեն Մարտիրոսյանը,
ՀՀ գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արմեն Փանոսյանը,
ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի պետ Գուրգեն Հակոբյանը։
ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանի 2020թ․ հունիսի 30-ի հրամանագրով ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ Սարգիս Մնացականյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան։
ՀՀ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի կողմից՝ աշխատանքային պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար շնորհակալագրերի են արժանացել՝
ՀՀ գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության պետ Արմեն Մարուխյանը,

По случаю Дня работника прокуратуры ряд сотрудников Прокуратуры РА были награждены государственными и ведомственными наградами.
По случаю Дня работника прокуратуры на основании ходатайства премьер-министра РА указами президента РА Армена Саргсяна от 30-го июня 2020г. ряд представителей Прокуратуры РА были удостоены государственных наград и классных чинов.
В частности, указом президента РА за вклад в дело укрепления законности и правопорядка медалью «Мхитар Гош» награждены:
• Начальник Управления по надзору за законностью досудебного производства в Специальной следственной службе РА Генеральной прокуратуры РА Мартиросян Арсен;
• Начальник Управления по надзору за законностью досудебного производства в Специальной следственной службе РА Генеральной прокуратуры РА Армен Паносян;
• Начальник Отдела по надзору за расследованием особо важных дел против военной службы Центральной военной прокуратуры РА Гурген Акобян.
Указом президента РА Армена Саргсяна от 30-го июня 2020г. прокурору Арагацотнской области РА Саргису Мнацаканяну был присвоен классный чин государственного советника юстиции третьего класса.
В связи с Днем работника прокуратуры РА благодарственные грамоты за отличное и ответственное выполнение трудовых обязанностей от председателя Национального собрания РА Арарата Мирзояна получили:
• Начальник Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры РА Армен Марухян;