Դատախազության աշխատողի օրվա առթիվ ՀՀ Դատախազության մի շարք աշխատակիցներ արժանացել են պետական և գերատեսչական պարգևների
ՀՀ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ՀՀ վարչապետի միջնորդության հիման վրա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի 2020թ․ հունիսի 30-ի հրամանագրերով ՀՀ դատախազության մի շարք ներկայացուցիչներ արժանացել են պետական պարգևների և դասային աստիճանների։
Մասնավորապես ՀՀ Նախագահի հրամանագրով օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար «Մխիթար Գոշ» մեդալով են պարգատրվել՝
ՀՀ գլխավոր դատախազության՝ Հատուկ քննչական ծառայության վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արսեն Մարտիրոսյանը,
ՀՀ գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արմեն Փանոսյանը,
ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի պետ Գուրգեն Հակոբյանը։
ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանի 2020թ․ հունիսի 30-ի հրամանագրով ՀՀ Արագածոտնի մարզի դատախազ Սարգիս Մնացականյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան։
ՀՀ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի կողմից՝ աշխատանքային պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար շնորհակալագրերի են արժանացել՝
ՀՀ գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության պետ Արմեն Մարուխյանը,

On the occasion of the Day of Prosecutor's Office Employee, a number of employees of the RA Prosecutor's Office were awarded with state and departmental awards
Based on the petition of the RA Prime Minister on the occasion of the Day of Prosecutor's Office Employee, by the decrees of the RA President - Armen Sargsyan dated June 30, 2020, a number of representatives of the RA Prosecutor's Office were awarded with state awards and class degrees.
In particular, by the decree of the RA President with the ‘’Mkhitar Gosh’’ medal were awarded:
Head of Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA SIS of the RA Prosecutor General’s Office - Arsen Martirosyan
Head of Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the RA Prosecutor General’s Office - Armen Panosyan
Head of Division for Supervision over the Investigation of Especially Important Cases Against Military Service - Gurgen Hakobyan
By the decree of the RA President - Armen Sargsyan dated June 30, 2020 Prosecutor of Aragatsotn Region - Sargis Mnacakanyan was awarded with Third Class State Counselor of Justice.
On the occasion of the Day of Prosecutor's Office Employee, appreciation letters were given by the President of the RA National Assembly - Ararat Mirzoyan:
Head of Department of Organization, Supervision and Legal Assistance of the RA Prosecutor General’s Office - Armen Marukhyan