ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը հանդիպել է Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թիան Էրլունին:
Կարևորելով երկու երկրների միջև առկա բարեկամական, գործընկերային բարձր մակարդակի հարաբերությունները՝ կողմերն անդրադարձել են դատախազությունների միջև քրեական գործերով իրավական փոխօգնության ոլորտում համագործակցությանը, ընդգծել հանցավորության դեմ պայքարում գործակցության զարգացման անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են սեպտեմբերի 10-14-ին Պեկինում կայանալիք Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի 22-րդ միջազգային կոնֆերանսին մասնակցելու նպատակով ՀՀ գլխավոր դատախազի` Չինաստան կատարելիք այցի նախապատրաստական աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:

The RA Prosecutor General Artur Davtyan welcomed the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of PRC
The RA Prosecutor General Artur Davtyan welcomed the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of PRC Tian Erlui.
Issues concerning cooperation in the sphere of mutual legal assistance were discussed at the meeting. The parties also discussed issues connected with the Prosecutor General’s visit to China in connection with the 22nd conference of International Association of Prosecutors which will be held on 1-14 September in Beijing.