Դատախազությունը պահանջում է «AQUILA TECHNICS» ՍՊ ընկերության տնօրեն Կարեն Ավդալյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել շարժական և անշարժ գույքեր, շուրջ 179 միլիոն դրամ
մարտի 12, 2026
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «AQUILA TECHNICS» ՍՊ ընկերության տնօրեն Կարեն Աշոտի Ավդալյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 2 անշարժ գույք, որից 1-ը գտնվում է Երևան քաղաքում, մյուսը՝ Արարատի մարզում.
• 7 շարժական գույք.
• 151 միլիոն 484 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 27 միլիոն 549 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռք բերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Прокуратура требует конфисковать движимое и недвижимое имущество, а также около 179 млн драмов у директора ООО «AQUILA TECHNICS» Карена Авдаляна в пользу Республики Армения
март 12, 2026
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у директора ООО «AQUILA TECHNICS» Карена Ашотовича Авдаляна и аффилированного с ним лица в пользу Республики Армения:
• 2 объекта недвижимости, один из которых расположен в городе Ереване, другой — в Араратской области;
• 7 объектов движимого имущества;
• долю участия в 1 юридическом лице;
• 151 484 000 драмов — как остаток денежных средств незаконного происхождения;
• 27 549 000 драмов, которые не подтверждаются законными доходами лица, имеют незаконное происхождение и были переданы добросовестному приобретателю либо не могут быть идентифицированы и взысканы.