Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի սեպտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Մովսես Անտոնյանը փոխադրվել է Լոռու մարզի դատախազի պաշտոնին:
• Լոռու մարզի դատախազ Արմեն Շահբազյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Քրիստինե Մանուկյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Միլենա Տոնեյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Արման Մանուչարյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Ալինա Համբարձումյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազ Էլեն Ալեքսանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Գոռ Խանզադյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Տիգրանուհի Բադալյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Արսեն Մկրտչյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գևորգ Հակոբյանը նշանակվել է Արագածոտնի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Տավուշի մարզի դատախազության դատախազ Անահիտ Այվազյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Տիգրան Վարդանյանը փոխադրվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Գրիգոր Հարությունյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Արեգ Հարությունյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Արմավիրի մարզի դատախազի տեղակալ Մհեր Եսայանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Գալուստ Ղազարյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Կապանի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազ Մհեր Ղահրամանյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Վահագն Վարդանյանը փոխադրվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Приказами Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян за сентябрь-декабрь 2025 года в Прокуратуре произошли кадровые изменения.
Заместитель начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры Мовсес Антонян переведен на должность прокурора Лорийской области.
Прокурор Лорийской области Армен Шахбазян переведен на должность заместителя начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры.
Кристине Манукян назначена прокурором Управления по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры.
Милена Тонеян назначена прокурором в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры.
Арман Манучарян назначен прокурором в Антикоррупционном комитете Генеральной прокуратуры.
Старший прокурор Прокуратуры административных районов Ачапняк и Давташен города Еревана Алина Амбарцумян освобождена от занимаемой должности.
Прокурор Прокуратуры административного района Шенгавит города Еревана Элен Алексанян освобождена от занимаемой должности.
Заместитель прокурора Котайкской области Гор Ханзадян освобожден от занимаемой должности.
Тигрануи Бадалян назначена заместителем прокурора Гегаркуникской области, освобождена от должности старшего прокурора Прокуратуры той же области.
Старший прокурор Прокуратуры Гегаркуникской области Арсен Мкртчян переведен на должность старшего прокурора Прокуратуры Котайкской области.
Геворг Акобян назначен старшим прокурором Прокуратуры Арагацотнской области, освобожден от должности прокурора Прокуратуры той же области.
Прокурор Прокуратуры Тавушской области Анаит Айвазян переведена на должность прокурора Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Прокурор Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана Тигран Варданян переведен на должность прокурора Прокуратуры Армавирской области.
Григор Арутюнян назначен на должность старшего прокурора Прокуратуры Котайкской области, освободившись от должности прокурора той же прокуратуры.
Старший прокурор Прокуратуры Котайкской области Арег Арутюнян освобожден от занимаемой должности.
Заместитель прокурора Армавирской области Мгер Есаян освобожден от занимаемой должности.
Прокурор Прокуратуры Армавирский области Галуст Казарян освобожден от занимаемой должности.
Старший прокурор Военной прокуратуры Капанского гарнизона Мгер Каграманян переведен на должность старшего прокурора Прокуратуры Котайкской области.
Прокурор Военной прокуратуры Тавушского гарнизона Ваагн Варданян переведен на должность прокурора Прокуратуры Армавирской области.