Կապան համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 4.16 հա մակերեսով, շուրջ 33 միլիոն դրամ արժեքով հողամասի նկատմամբ
նոյեմբերի 26, 2025
Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել նույն համայնքի Սյունիք գյուղ 25 հասցեում գտնվող՝ 4.16 հա մակերեսով, 32 միլիոն 947 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթին զուգահեռ՝ Գլխավոր դատախազության կողմից Կապան համայնքի ղեկավարին 2025 թվականի հունիսի 16-ին հասցեագրված գրության հիման վրա՝ դադարեցվել էր Սյունիք գյուղ 25 հասցեում գտնվող հողատարածքի նկատմամբ «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության «Կապանի ավտոդպրոց» ՍՊԸ-ի օգտագործման իրավունքը:

Восстановлены права собственности общины Капан на земельный участок площадью 4.16 га стоимостью около 33 млн драм. Генеральная прокуратура
ноябрь 26, 2025
Восстановлены права собственности общины Капан Сюникской области на земельный участок площадью 4.16 га, находящегося в той же общине по адресу: село Сюник, 25, кадастровая стоимость, приближенная к рыночной, составляет 32 млн 947 тыс. драм.
Напомним, что параллельно с уголовным производством, возбужденным Следственным комитетом на основании письма Генеральной прокуратуры от 16 июня 2025 года, адресованного главе общины Капан, прекращено право использования ООО «Капанская автошкола» Всеармянской патриотической общественной организации «ДОСААФ Армении» в отношении земельного участка, расположенного по адресу: село Сюник, 25.