Հայաստանի գլխավոր դատախազն ընդունել է Ղազախստանի Ազգային անվտանգության կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակությանը
հոկտեմբերի 04, 2025
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Ալի Ալթինբաևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ղազախստանի գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում, շնորհակալություն է հայտնել Երևանում կայացած հոբելյանական նիստին մասնակցելու համար և ընդգծել Ղազախստանի գործընկերների հետ համագործակցության բարձր մակարդակը:
«Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության կողմից Խորհրդի նախագահությունը ստանձնելը արդյունավետ համագործակցության ևս մեկ հնարավորություն է՝ կոռուպցիայի դեմ համատեղ ջանքերով պայքարելու համատեքստում»,- նշել է Աննա Վարդապետյանը:
Ղազախստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության և Խորհրդի հոբելյանական նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

Генеральный прокурор Армении приняла делегацию во главе с первым заместителем председателя Комитета национальной безопасности Казахстана
октябрь 04, 2025
3 октября 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с первым заместителем председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан Али Алтынбаевым.
Делегация прибыла в Армению для участия в юбилейном 10-м заседании Межгосударственного совета по противодействию коррупции, состоявшемся в Ереване.
Анна Вардапетян поприветствовала коллегу из Казахстана в Генеральной прокуратуре Республики Армения, поблагодарила за участие в юбилейном заседании и подчеркнула высокий уровень сотрудничества с партнёрами из Казахстана.
«Принятие Генеральной прокуратурой Республики Армения председательства в Совете является еще одной возможностью для эффективного сотрудничества в контексте совместных усилий по борьбе с коррупцией»,— отметила Анна Вардапетян.
Первый заместитель председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан выразил благодарность Анне Вардапетян за тёплый приём и организацию юбилейного заседания Совета на высоком уровне.