Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 2-ին ընդունել է Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալ Սերգեյ Խմառուկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է հյուրերին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և նշել, որ Խորհուրդը կարևոր հարթակ է, այդ թվում՝ երկկողմ հանդիպումների ձևաչափով կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցեր քննարկելու համար:
«ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, ստանձնելով Խորհրդի նախագահությունը, Խորհրդի մյուս անդամների հետ շարունակելու է կոռուպցիայի դեմ պայքարի մեխանիզմների մշակման աշխատանքները»,- նշել է հանրապետության գլխավոր դատախազն ու այդ համատեքստում կարևորել համակարգված ջանքերի ներդրումը։
Բելառուսի գլխավոր դատախազի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության համար:

Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с заместителем Генерального прокурора Беларуси
2 октября 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с заместителем Генерального прокурора Республики Беларусь Сергеем Хмарук.
Делегация прибыла в Армению для участия в юбилейном 10-м заседании Межгосударственного совета по противодействию коррупции, которое состоится 3 октября 2025 года в Ереване.
Анна Вардапетян поприветствовала гостей в Генеральной прокуратуре РА и отметила, что Совет является важной платформой для обсуждения вопросов борьбы с коррупцией, в том числе в формате двусторонних встреч.
«Генеральная прокуратура Республики Армения, приняв на себя председательство в Совете, совместно с другими его членами будет продолжать работу над разработкой механизмов борьбы с коррупцией», — подчеркнула Генеральный прокурор и в этом контексте отметила важность системных усилий.