Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Սինգապուրում հանդիպել է Վրաստանի գլխավոր դատախազ Գեորգի Գվարակիձեին
սեպտեմբերի 10, 2025
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 10-ին հանդիպել է Վրաստանի գլխավոր դատախազ Գեորգի Գվարակիձեին:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Սինգապուրի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) 30-րդ տարեկան համաժողովին և Գլխավոր ժողովին, որի ընթացքում ընտրվել է Ասոցիացիայի գործադիր կոմիտեի անդամ:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի գլխավոր դատախազին՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի տարեկան համաժողովի շրջանակներում երկկողմ հանդիպում նախաձեռնելու համար և ընդգծել ձևավորված համագործակցության լավ ավանդույթները խորացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի գլխավոր դատախազներն անդրադարձել են քրեական գործերով միջազգային-իրավական համագործակցության զարգացմանը, քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Генеральный прокурор Анна Вардапетян встретилась в Сингапуре с главным прокурором Грузии Георгием Гваракидзе
сентябрь 10, 2025
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян в рамках рабочего визита в Республику Сингапур 10 сентября 2025 года встретилась с генеральным прокурором Грузии Георгием Гваракидзе.
Напомним, что генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян с рабочим визитом посетила Республику Сингапур для участия в 30-й ежегодной конференции и Генеральной ассамблее Международной ассоциации прокуроров (МАП), в ходе которой была избрана членом Исполнительного комитета Ассоциации.
Анна Вардапетян поблагодарила генерального прокурора Грузии за инициирование двусторонней встречи в рамках ежегодной конференции Международной ассоциации прокуроров и подчеркнула готовность углублять хорошие традиции сформировавшегося сотрудничества.
В ходе встречи генеральные прокуроры Армении и Грузии коснулись развития международно-правового сотрудничества по уголовным делам, обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.