Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հոդվածը հրատարակվել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի մասնագիտական պարբերականում
հուլիսի 23, 2025
Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի #97 մասնագիտական հանդեսի հուլիսյան համարում հրատարակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հոդվածը:
Հոդվածում վերլուծված են տեղեկատվական կամ հաղորդակցության տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ երեխաների նկատմամբ կատարված հանցագործությունների քննության մարտահրավերները, ընդգծված է իրավասու տարբեր պետական մարմինների հետ սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունն ու նման գործերի արագ քննության կարևորությունը:

Статья Генерального прокурора Анны Вардапетян опубликована в профессиональном журнале Международной ассоциации прокуроров
июль 23, 2025
В июльском номере профессионального журнала Международной ассоциации прокуроров №97 опубликована статья Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян.
В статье анализируются проблемы расследования преступлений, совершаемых в отношении детей с использованием информационно-коммуникационных технологий, подчеркивается необходимость тесного взаимодействия с различными компетентными государственными органами, а также важность скорейшего расследования таких случаев.