Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Աղավնաձոր գյուղում գտնվող հողամասի նկատմամբ
հունիսի 05, 2025
2025 թվականի հունիսի 2-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքի Աղավնաձոր գյուղի Աղավնու աղբյուր թաղամասի թիվ 31 հասցեում գտնվող՝ 9 միլիոն 388 հազար դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 5000 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի օգոստոսի 30-ի վճռով բավարարել էր Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը, որով պահանջվել էր անվավեր ճանաչել հողամասի աճուրդն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

Зарегистрировано право собственности Республики Армения на земельный участок, расположенный в селе Агавнадзор Котайкской области
июнь 05, 2025
2 июня 2025 года было зарегистрировано право собственности Республики Армения на земельный участок площадью 5000 кв. м, расположенный по адресу: Котайкская область, община Цахкадзор, село Агавнадзор, квартал Агавну Ахбюр, дом №31. Кадастровая стоимость участка приближена к рыночной и составляет 9 миллионов 388 тысяч драмов.
Напомним, что Антикоррупционный суд своим вердиктом от 30 августа 2024 года удовлетворил иск Генеральной прокуратуры (Управления по защите государственных интересов), в котором требовалось признать недействительным аукцион по продаже земельного участка и применить последствия признания сделки недействительной.