Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Գյուլագարակ համայնքի նախկին ղեկավարից բռնագանձել անշարժ գույքեր, դրամական միջոցներ
մայիսի 05, 2025
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի նախկին ղեկավար Մհեր Վարդանի Գևորգյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 23 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի ծագում ունեցող դրամական միջոցների մնացորդ.
• 92 միլիոն 313 հազար դրամ՝ որպես օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող, ապօրինի ծագում ունեցող և բարեխիղճ ձեռքբերողների փոխանցված կամ չնույնականացված դրամական միջոցների հանրագումար:

Генпрокуратура требует от бывшего главы общины Гюлакарак конфисковать несколько обьектов недвижимости
май 05, 2025
Управление по конфискации незаконного имущества Генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации у бывшего главы общины Гюлакарак Лорийского марза Мгера Вардановича Геворгяна и связанных с ним лиц в пользу Республики Армения:
• 5 объектов недвижимости,
• 1 движимое имущество,
• 23 миллиона драмов как остаток незаконных доходов,
• 92 миллиона 313 тысячи драмов в качестве суммы денежных средств, не обоснованных законными доходами, имеющих незаконное происхождение и переведенных добросовестными приобретателями или не идентифицированных.