Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքը վերականգնվեց Երևանի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքի՝ 254 միլիոն դրամ արժեքով, «անտառային» նշանակության հողամասի նկատմամբ
ապրիլի 25, 2025
2025 թվականի ապրիլի 25-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 254 միլիոն 244 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, «անտառային» նպատակային նշանակության՝ Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքի՝ 6640 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի մարտի 6-ի վճռով բավարարվել էր: Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր դատարանին անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և Ա.Մ.-ի միջև 2005 թվականի հունիսի 30-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու դրա հիման վրա նշված անշարժ գույքերի նկատմամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումները:

Право собственности Республики Армения восстановлено на земельный участок "лесного" значения стоимостью 254 миллиона драмов на территории, прилегающей к Ереванской телебашне
апрель 25, 2025
25 апреля 2025 года право собственности Республики Армения было восстановлено на участок площадью 6640 квадратных метров по кадастровой стоимости, приближенной к рыночной, в размере 254 миллионов 244 тысяч драмов, целевого назначения «лесное», прилегающий к телебашне на улице Г. Овсепяна города Еревана.
Напомним, что очередной иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен решением Антикоррупционного суда от 6 марта 2025 года. Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры в исковом заявлении попросило суд признать недействительным договор купли-продажи между мэром Еревана и А.М. от 30 июня 2005 года и государственные регистрации прав собственности на указанную недвижимость, осуществленные на его основании.