Ամփոփվել են Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության 2024 թվականի աշխատանքները
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ 2025 թվականի փետրվարի 14-ին ամփոփվել են Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության 2024 թվականի աշխատանքները:
Ամփոփմանը ներկա են եղել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը, Երևան քաղաքի դատախազ Ռաֆայել Մանուկյանը, Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների նորանշանակ դատախազ Հայկ Մանանդյանը, Դատախազության գլխավոր քարտուղար Մհեր Ափրիկյանը, Ներքին գործերի նախարարության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները, վարչական շրջանի դատախազության դատախազները, այլք:
Հայկ Մանանդյանը, ներկայացնելով Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության 2024 թվականի աշխատանքների մասին զեկուցագիրը, նշել է, որ մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 582 քրեական վարույթ՝ 627 անձի նկատմամբ (2023 թվականին՝ 568 քրեական վարույթ՝ 671 անձի նկատմամբ): 2024 թվականին կայացվել է 590 մեղադրական վերդիկտ՝  590 անձի նկատմամբ (2023 թվականին՝ 333 վերդիկտ՝ 343 անձի նկատմամբ):
Աննա Վարդապետյանն  Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազին և դատախազության դատախազներին տվել է մի շարք հարձնարարականներ, որոնք, ի թիվս այլնի, վերաբերել են կոռուպցիոն վարույթների քննության որակի նկատմամբ հսկողության բարձրացմանը, պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության ոլորտում աշխատանքների ակտիվացմանը, դատախազների կողմից իրավասու մարմիններ հետևանք առաջացնող արդյունավետ միջնորդագրերի հասցեագրմանը:

Подведены итоги работы Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун за 2024 год
Под председательством Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян 14 февраля 2025 года подведены итоги работы Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун за 2024 год.
На итоговом собрании присутствовали заместитель Генерального прокурора Республики Армения Егиазар Авакян, прокурор города Ереван Рафаэль Манукян, новоназначенный прокурор административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун Айк Манандян, генеральный секретарь Прокуратуры Мгер Априкян, представители Министерства внутренних дел, Национальной службы безопасности, Следственного комитета, прокуроры прокуратур административных районов и другие.
Представляя отчет о работе Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун за 2024 год, Айк Манандян отметил, что с обвинительным заключением в суд было передано 582 уголовных производства в отношении 627 лиц (в 2023 году — 568 уголовных производств в отношении 671 лица). В 2024 году было вынесено 590 обвинительных приговоров в отношении 590 лиц (в 2023 году — 333 приговора в отношении 343 лиц).
Анна Вардапетян дала ряд указаний прокурору и прокурорам Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун, которые, среди прочего, касаются повышения контроля за качеством расследования коррупционных производств, активизации работы в области защиты государственных и муниципальных интересов, а также эффективного направления обращений прокуроров в компетентные органы, приводящих к результатам.