Աննա Վարդապետյանն այցելել է սահմանամերձ Խաչիկ բնակավայր և հանդիպել Արենի համայնքի աշակերտներին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 22-ին այցելել է Վայոց ձորի մարզի Արենի համայնքի Խաչիկ բնակավայր և հանդիպել համայնքի շուրջ 50 աշակերտներին:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Վայոց ձորի մարզպետ Կոլյա Միքաելյանը, ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանը, Վայոց ձորի մարզի դատախազ Ասպուրակ Ավետիսյանը, Արենի համայնքի և Խաչիկ բնակավայրի ղեկավարները, այլք:
Հիշեցնենք, որ Աննա Վարդապետյանը Խաչիկ բնակավայր առաջին այցը կատարել էր 2024 թվականի հուլիսի 6-ին և Մշակույթի տանը, որտեղ իրականացվում է «Կայթ» կրթամշակութային հանգույցի «Արև է ելել» համայնքահեն ծրագիրը, ի պատասխան աշակերտների՝ կրկին հանդիպելու առաջարկին՝ խոստացել էր մինչև տարեվերջ այցելել Արենի համայնք:
Մշակույթի տանն արդեն գործում է գրադարան, որտեղ ՀՀ գլխավոր դատախազն ու տարիքային տարբեր խմբերի աշակերտները զրուցել են վերջիններս հետաքրքրող մի շարք թեմաներից, որից հետո մասնակցել են «Կայթ» մշակութային հանգույցի կողմից կազմակերպված «Կաթիլ» խմբի համերգին:

Анна Вардапетян посетила приграничный поселок Хачик и встретилась с учениками общины Арени
22 декабря 2024 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян посетила приграничный поселок Хачик в общине Арени Вайоцдзорской области и встретилась с около 50 учениками общины.
На встрече присутствовали марзпет Вайоцдзорской области Коля Микаелян, военный прокурор РА - заместитель генерального прокурора РА Григор Елизбарян, прокурор Вайоцдзорской области Аспурак Аветисян, руководители общины Арени и поселка Хачик, а также другие.
Напомним, что Анна Вардапетян впервые посетила поселок Хачик 6 июля 2024 года, и в Доме культуры, где реализуется общественно-культурный проект «Солнце взошло» образовательного и культурного центра «Кайт», в ответ на предложение учеников встретиться снова, она пообещала посетить общину Арени до конца года.
В Доме культуры уже есть библиотека, где Генеральный прокурор РА и ученики разных возрастных групп беседовали на ряд интересующих их тем, а затем приняли участие в концерте группы «Катил», организованном Культурным центром «Кайт».