Գլխավոր դատախազի տեղակալ Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բուխարեստում մասնակցում է կիբերհանցագործության դեմ պայքարում համագործակցությանը նվիրված կոնֆերանսին
դեկտեմբերի 14, 2023
Գլխավոր դատախազի տեղակալ Արթուր Պողոսյանի գլխավորած՝ Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը դեկտեմբերի 13-15-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում մասնակցում է Կիբերհանցագործության դեմ պայքարում համագործակցությանը նվիրված «Օկտոպուս» համաժողովին:
Միջոցառման շրջանակում ՀՀ պատվիրակությունն այսօր մասնակցել է նաև Եվրոպական միության և Եվրոպայի խորհրդի կողմից համատեղ իրականացվող CyberEast նախագծի փակման միջոցառմանը:
Համաժողովի միջոցառումներից է Կիբերհանցագործության ռազմավարությունների վերաբերյալ տարածաշրջանային բարձրաստիճան հանդիպումը՝ նվիրված Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանում կիբերհանցագործությունների դեմ պայքարի առաջնահերթություններին:
Միջոցառման ընթացքում ստորագրվելու է կիբերհանցագործությունների դեմ պայքարում ռազմավարական առաջնահերթությունների վերաբերյալ երկրորդ հռչակագիրը:

Делегация, возглавляемая заместителем Генерального прокурора Погосяном А. приняла участие в конференции, посвященной сотрудничеству в борьбе с киберпреступностью, в Бухаресте
декабрь 14, 2023
13-15 декабря делегация Республики Армения во главе с заместителем генерального прокурора Артуром Погосяном приняла участие в конференции "Октопус", посвященной сотрудничеству при борьбе с киберпреступностью, в столице Румынии Бухаресте.
В рамках мероприятия, делегация РА также приняла участие в заключительном мероприятии проекта CyberEast, совместно реализуемого Европейским Союзом и Советом Европы.
Среди мероприятий конференции, прошла региональная встреча по стратегиям борьбы с киберпреступностью на высоком уровне, посвященная приоритетам борьбы с киберпреступностью в регионе Восточного партнерства.
В ходе мероприятия будет подписана вторая декларация о стратегических приоритетах в борьбе с киберпреступностью.