Դատախազը հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել իննամյա դստերը ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժգին տառապանք պատճառած Ա.Փ.-ի նկատմամբ
դեկտեմբերի 05, 2023
Դատախազը 2023 թվականի նոյեմբերի 29-ին հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել իննամյա դստերը ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժգին տառապանք պատճառած Ա.Փ.-ի նկատմամբ:
Մասնավորապես՝ քրեական վարույթով պարզվել է, որ Ա.Փ.-ն իննամյա դստեր մազերից քաշելով, ձեռքերով ու ոտքերով մարմնի տարբեր մասերին հարվածներ հասցնելով, միջնակարգ դպրոցից տեղափոխել է իրենց բնակարան, հանել է նրա հագուստը, հագին թողել միայն կիսավարտիքն ու շապիկը և տեղափոխել շենքի բակում գտնվող, իրեն պատկանող խորդանոց: Մոտ 2 ժամ 30 րոպե դստերը պահել է կողպված խորդանոցում՝ ցրտի և մթության պայմաններում:
Քրեական վարույթով տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Ա.Փ.-ի կողմից դստեր նկատմամբ նման գործողությունները կրել են պարբերական բնույթ:
Դատախազը 2023 թվականի նոյեմբերի 29-ին հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել Ա.Փ.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 6-րդ կետերով (հանցավորից նյութական կամ այլ կախվածության մեջ գտնվող անչափահասին ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը):

Прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении А.П., причинившей физические и моральные страдания своей 9-ти летней дочери
декабрь 05, 2023
29 ноября 2023 года прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении А.П., причинившей физические и моральные страдания своей 9-ти летней дочери.
В частности, в ходе производства установлено, что А.П. волочила свою девятилетнюю дочь, держа за волосы, избивая ее руками и ногами по разным частям тела, из общеобразовательной школы в дом, оставив на дочери из одежды только шорты и футболку переместила в, принадлежащее ей, кладовое помещение. Она держала дочь в запертой непотопляемой и темной кладовой около 2,5 часов.
В ходе уголовного производства была получена информация о том, что подобные действия А.П. в отношении дочери носили периодический характер.
29 ноября 2023 года прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении А.П. по пунктам 6 и 3 части 2 статьи 196 УК РА.