Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 15-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ և փոփոխություններ:
• Հայկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Վիլլի Կալաչյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Լեռնիկ Ստեփանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ից:
• Հայկ Մանասյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Խորեն Մեջլումյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 18-ից:
• Գագիկ Այվազյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազ՝ ազատվելով մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
• Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Հայկանուշ Բաղդասարյանը 2023 թվականի հոկտեմբերի 2-ից փոխադրվել է Սյունիքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:

Кадровые реформы по приказу Генерального прокурора РА
По приказу Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян, 15 сентября 2023 года в Генеральной Прокуратуре произошли кадровые назначения и изменения.
•  Айк Оганесян назначен заместителем начальника Управления по особым поручениям Генерального прокурора РА, освобожден от должности старшего прокурора того же управления.
• Вилли Калачян назначен на пост заместителя начальника Управления по преступлениям против экономической направленности Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности прокурора этого же отдела.
•  Лерник Степанян назначен на должность старшего прокурора Управления по особым поручениям Генерального прокурора РА с 18 сентября 2023 года.
•  Айк Манасян назначен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете РА Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности прокурора Прокуратуры города Еревана.
• Хорен Межлумян назначен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры с 18 сентября 2023 года.
• Гагик Айвазян назначен на должность прокурора марза Гегаркуник, ранее освобожден от должности заместителя прокурора.
• Айкануш Багдасарян, заместитель начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры, с 2 октября 2023 была переведена на должность заместителя прокурора марза Сюник.