ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իրան
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն  աշխատանքային այցով մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: Այցը տեղի է ունենում ԻԻՀ գլխավոր դատախազ Մոհամադ Ջաֆար Մոնթազերիի հրավերով՝ 2017 թվականի նոյեմբերին ԱՊՀ մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների կոորդինացիոն խորհրդի և Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների հերթական նիստերի շրջանակներում Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ՀՀ և ԻԻՀ գլխավոր դատախազների հանդիպման ընթացքում՝ երկու բարեկամ երկրների դատախազությունների միջև հետագա համագործակցությունը զարգացնելուն ուղղված պայմանավորվածությունների համատեքստում:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է հանդիպում ԻԻՀ գլխավոր դատախազ Մոհամադ Ջաֆար Մոնթազերիի հետ, որի ընթացքում կողմերը կքննարկեն հարևան երկրների դատախազական համակարգերի միջև գործնական շփումներն ու փորձի փոխանակումն առավել ակտիվացնելու, քրեական գործերով իրավական փոխօգնության պրակտիկան բարելավելու, երկու երկրների իրավապահ մարմինների կողմից անդրազգային բնույթի տարբեր հանցագործությունների դեմ համատեղ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնելուն վերաբերող հարցեր:
Նախատեսվում է այցի արդյունքներով ստորագրել ՀՀ և ԻԻՀ դատախազությունների միջև համագործակցության 2019-2020 թվականների ծրագիրը:

Генеральный прокурор РА Артур Давтян посетил Иран с рабочим визитом
Генеральный прокурор РА Артур Давтян отправился в Исламскую Республику Иран с рабочим визитом. Во время встречи Генеральных прокуроров двух дружеских стран РА и ИРИ в рамках очередных заседаний Координационного совета генеральных прокуроров стран-участниц СНГ и Генеральных прокуроров государств-членов Шанхайской организации сотрудничества, состоявшихся в ноябре 2017г. в Санкт-Петербурге, в контексте договоренностей, направленных на дальнейшее развитие сотрудничества между прокуратурами двух дружеских стран, Генеральный прокурор ИРИ Мохамад Джафар Монтазери пригласил своего армянского коллегу в ИРИ.
Во время визита предусматривается встреча Генеральных прокуроров двух стран, во время которой стороны будут обсуждать вопросы касательно улучшения практики взаимной правовой помощи по уголовным делам, а также повышения продуктивности совместной борьбы с разными преступлениями транснационального характера.
Также предусматривается подписание программы сотрудничества на 2019-2020гг. между прокуратурами РА и ИРИ.